Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos URM: balsavimų rytų Ukrainoje negalima vadinti referendumais, jie tik kursto įtampą

Neteisėtas „referendumas“ rytų Ukrainoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Neteisėtas „referendumas“ rytų Ukrainoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Sekmadienį vakare išplatintame pareiškime Lietuvos užsienio reikalų ministerija apgailestauja, kad „nepaisant tarptautinės bendruomenės perspejimų Rytų Ukrainoje buvo skubotai organizuoti neteisėti, tarptautinių teisės aktų ir Ukrainos Konstitucijos neatitinkantys balsavimai, pavadinti referendumais“.

Pasak Lietuvos URM, šie balsavimai neturi jokios juridinės reikšmės, tačiau sukėlė daliai Donecko ir Luhansko gyventojų „neišpildomų lūkesčių ir tik prisidėjo prie įtampos Rytų Ukrainoje didinimo“.

„Kviečiame Rytų Ukrainos žmones pasinaudoti Ukrainos vyriausybės pasiūlyta visuotinio nacionalinio dialogo galimybe ir išsakyti rūpimus klausimus teisėtomis formomis teisėtos valdžios atstovams, turintiems sprendimo galimybių“, – teigiama URM pranešime.

Lietuva ragina Rusiją nutraukti Krymo aneksiją, atitraukti karines pajėgas nuo Ukrainos sienos ir viešai pasmerkti teroristų veiksmus Rytų ir Pietų Ukrainoje.

„Rusijos vadovybės dalyvavimas karinę jegą demonstruojančiuose renginiuose okupuotame Kryme buvo pasmerktas tarptautinės bendruomenės kaip nederamas elgesys. Toks karinės jegos demonstravimas ir kariniai paradai tuo metu, kai Ukrainoje žūva žmonės, tikrai neprisideda prie situacijos deeskalavimo, kaip buvo žadėta Rusijos vadovybės susitikimuose su tarptautinių organizacijų atstovais“, – teigia URM.

„Remiame Ukrainos vyriausybės iniciatyvą dėl nacionalinio dialogo organizavimo. Kviečiame visas politines jėgas Ukrainoje susilaikyti nuo bet kokio smurto ir provokacijų ir atsakingai ruoštis artėjantiems Ukrainos Prezidento rinkimams, kurie yra raktas į laisvos, demokratiškos, klestinčios ir vieningos Ukrainos ateitį. Lietuva pasirengusi perduoti Ukrainai rinkimų organizavimo patirtį, siųsti rinkimų stebėtojus ir kitaip prisidėti prie demokratiškų ir skaidrių Prezidento rinkimų Ukrainoje surengimo.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min