Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos užsienio reikalų viceministras susitiko su Krymo totorių lyderiu Mustafa Džemiliovu

Mustafa Džemiliovas ir Vytautas Leškevičius
Užsienio reikalų ministerijos nuotr. / Mustafa Džemiliovas ir Vytautas Leškevičius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Susitikime su Ukrainos Aukščiausiosios Rados deputatu, Krymo totorių lyderiu Mustafa Džemiliovu gegužės 17 dieną Kijeve užsienio reikalų viceministras Vytautas Leškevičius pabrėžė, kad žmogaus teisių situacija Rusijos okupuotoje Ukrainos teritorijoje, visų pirma Krymo totorių teisių suvaržymai, turi būti pirmaeilis tarptautinių organizacijų darbotvarkės klausimas.

M.Džemiliovas, kuriam Rusija uždraudė sugrįžti į Krymo teritoriją, informavo apie problemas, su kuriomis Krymo totoriai susiduria, Rusijai okupavus Krymą, teigiama Užsienio reikalų ministerijos pranešime.

Pasak jo, totorių grobimai, draudimas kalbėti gimtąja kalba, susirinkimų teisės ribojimai, diskriminacija ir netgi žmogžudystės etniniu pagrindu tapo kasdienybe okupuotame Kryme.

Gegužės 18 d. minimas Krymo totorių deportacijos 70-metis, tačiau Rusija neleido šios datos paminėti okupuotoje Krymo teritorijoje.

1944–1947 m. Josifo Stalino nurodymu į Centrinę Aziją ir Sibirą buvo deportuota daugiau kaip 230 000 totorių iš Krymo, daugiausia – moterys ir vaikai.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min