Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Linas Linkevičius: būtina peržiūrėti ligšiolinį gynybos planavimą

Linas Linkevičius
BFL/Vyginto Skaraičio nuotr. / Linas Linkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, antradienį NATO vadavietėje SHAPE susitikęs su vyriausiuoju sąjungininkų vadu Europoje JAV generolu Philipu M. Breedlove, aptarė aktualius NATO klausimus.

Lietuvos užsienio reikalų ministras pažymėjo, kad dėl pasikeitusios saugumo aplinkos Vidurio ir Rytų Europoje Lietuva ryžtingai didina gynybos finansavimą siekdama pasiekti 2 proc. BVP iki 2020 metų. Ministras pasidžiaugė, kad jau šiemet Lietuva planuoja skirti papildomus 130 milijonų litų krašto apsaugai, rašoma Užsienio reikalų ministerijos pranešime.

„Dėl Rusijos agresijos Ukrainoje privalome peržiūrėti ligšiolinį gynybos planavimą ir atitinkamai įvertinti saugumo padėtį Vidurio ir Rytų Europoje. Reikia ne tik atnaujinti NATO gynybos planus, bet ir didinti parengties lygį organizuojant bendras Aljanso pratybas bei užtikrinant reikiamą pajėgų lygį mūsų regione, – pažymėjo ministras L.Linkevičius.

Generolas P. M. Breedlove ir L.Linkevičius gerai įvertino birželio 9-20 d. Baltijos šalyse surengtas NATO Sausumos pajėgų karines pratybas „Kardo kirtis“. Sutarta, kad tokios pratybos gerina Aljanso karių parengtį ir didina jų sąveiką atliekant tiek gynybines, tiek puolamąsias užduotis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min