Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Linas Linkevičius: Gruziją neramina Rusijos teritorinės ambicijos dėl Abchazijos

Linas Linkevičius su Parlamento pirmininku
Gruzijos parlamento nuotr. / Linas Linkevičius su Parlamento pirmininku
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus oficialaus vizito Gruzijoje metu spalio 23 dieną Gruzijos atstovai vieningai išreiškė nerimą dėl Rusijos pateikto sąjungos ir integracijos susitarimo su Abchazija projekto, spaudai pranešė Užsienio reikalų ministerija.

„Europos valstybės neturi likti nuošalyje. Susitarimas tarp Rusijos ir Abchazijos pažeidžia tarptautinės teisės principus ir Rusijos įsipareigojimus, prisiimtus po 2008 m. Gruzijos ir Rusijos karo“, – teigė L. Linkevičius.  

Ministras pareiškė, kad Lietuva remia Gruzijos teritorinį vientisumą ir suverenitetą bei tarptautines Ženevos diskusijas, kuriomis siekiama rasti taikų ir visų pusių interesus atitinkantį konflikto sprendimą.

Susitikimuose Gruzijos atstovai teigė jaučiantys ypatingą Lietuvos palaikymą.

Vizito metu Lietuvos užsienio reikalų ministras apsilankė prie okupacinės linijos, atskiriančios Rusijos kontroliuojamą Pietų Osetijos regioną.

Susitikimų Tbilisyje metu buvo pabrėžta būtinybė aktyviau plėtoti ekonominius ryšius. L. Linkevičius ypač akcentavo glaudesnio bendradarbiavimo galimybes žemės ūkio, maisto pramonės ir informacinių technologijų srityse.

Bendraudamas tiek su valdančiosios, tiek ir su opozicinės partijos atstovais, L. Linkevičius atkreipė dėmesį į iššūkius, kuriuos kelia ES Asociacijos susitarimo ir NATO viršūnių susitikime Velse priimtų priemonių paketo Gruzijai įgyvendinimas. Ministras paragino visas šalies politines partijas ieškoti atviromis diskusijomis grįsto tarpusavio dialogo ir pabrėžė vienybės ir susitelkimo būtinumą, siekiant strateginių šaliai europinės ir euroatlantinės integracijos tikslų.

„Asociacijos susitarimo pasirašymas yra svarbus Gruzijos pasiekimas, tačiau tai – kelio pradžia. Tik nuosekliai ir atsakingai įgyvendinant prisiimtus įsipareigojimus ir reformas, įmanoma sustiprinti šalį“, – teigė L. Linkevičius.

Šiuo metu Gruzijoje vykdomas Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo projektas, skirtas stiprinti institucinius ir administracinius gebėjimus, susijusius su Asociacijos susitarimo įgyvendinimu.

Lietuvos diplomatijos vadovas akcentavo efektyvaus ir vieningo ES Asociacijos susitarimo įgyvendinimui skirto koordinacinio mechanizmo sukūrimo svarbą bei pabrėžė, kad Lietuva pasirengusi pasidalinti savo patirtimi.

Susitikimuose Gruzijos atstovai teigė jaučiantys ypatingą Lietuvos palaikymą. Buvo pabrėžta, kad Lietuva pirmoji dvišaliu pagrindu atsiuntė ekspertinę paramos įgyvendinant ES Asociacijos susitarimą grupę. Šiuo metu Gruzijoje vykdomas Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo projektas, skirtas stiprinti institucinius ir administracinius gebėjimus, susijusius su Asociacijos susitarimo įgyvendinimu.

Vizito metu L. Linkevičius susitiko su Gruzijos Ministru Pirmininku Irakliu Garibašviliu, europinės ir euroatlantinės integracijos ministru Aleksiu Petriašviliu, gynybos ministru Irakliu Alasanija, užsienio reikalų ministre Maja Pandžikidze, Gruzijos parlamento pirmininku Davidu Usupašviliu, opozicinės partijos „Vieningas nacionalinis judėjimas“ atstovais, taip pat apsilankė NATO ryšių biure.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min