Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lingvistinis imperializmas: pasaulis pagal Vladimirą Putiną

Žemėlapis, sudėliotas pagal V.Putino logiką
„Facebook“ paviešintas „The Economist“ žemėlapis / Žemėlapis, sudėliotas pagal V.Putino logiką
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Krymo aneksiją dangstė po pretekstu ginti rusus, kad ir kur jie būtų. Ketvirtadienį „The Economist“ paviešino žemėlapį, vaizduojantį pasaulį pagal V.Putiną, t.y. paremtą Rusijos vadovo „inovatyviu požiūriu į sienas“.

„Geriausia yra tai, kad Didžioji Britanija atgaus savo imperiją, įskaitant – JAV, nes jie kalba angliškai. Tai neabejotinai suteiks JAV prezidentui Barackui Obamai prestižinę poziciją – vilnų prikimštos pagalvėlės, ant kurios sėdi lordas kancleris Lordų rūmuose, saugotojo – ir gražią uniformą. Tačiau Didžioji Britanija gali atiduoti kai kurias Londono oligarchų dominuojamų gatvių ir futbolo klubą „Chelsea“ Rusijai. Nemaža leidinio „The Economist“ darbuotojų taip pat kalba rusiškai ir turėtų pasiprašyti V.Putino apsaugos prieš ateinančias derybas dėl atlyginimo“, – sarkazmo nestokoja „The Economist“.

„Tačiau yra kliūtis. Konsolidacijai gali pakenkti kalbinės nepriklausomybės judėjimai. Dešimtys grupių atsiskirtų nuo mandarinų kalba kalbančios Kinijos. Majų žemės agituotų už autonomiją Centrinėje Amerikoje. Pietvakarių Afrika prašytų nepriklausomybės Afrikoje. Septyni milijardai pasaulio žmonių kalba daugiau kaip 7000 kalbų, o vien Rusijoje yra daugiau kaip 100 kalbų.

Kita vertus, galbūt V.Putinas turėtų sustoti, kol nenuėjo per toli“, – pabaigia „The Economist“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min