Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 birželio 15d. 10:28

Liudininkai: Orlando šaulys žudydamas kvatojosi

Orlando šaudynes išgyvenęs Angelas Colonas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Orlando šaudynes išgyvenęs Angelas Colonas
49 žmones Orlando gėjų klube „Pulse“ išžudęs Omaras Mateenas taikinių nesirinko – šaudė į visus. Žudydamas jis nekalbėjo – tik garsiai kvatojosi. Šaudynes išgyvenę klubo lankytojai dabar kalba apie „absoliutų blogį“, rašo CNN.

Normanas Casiano, išgirdęs šūvius, įšliaužė į tualetą ir užsirakino vienoje kabinų. Kartu su juo buvo dar per dešimt žmonių – visi jie verkė ir stengėsi kuo tyliau melstis.

Trankią naktinę muziką jau buvo pakeitę šūviai. Dužo stiklai. Žmonės rėkė. Ore tvyrojo parako kvapas.

Sušaudė žmones tualete

„Prašau, nenoriu dabar išeiti“, – garsiai ištarė N.Casiano ir sustingo. Šaulys buvo už kelių metrų. Šūviai buvo vis garsesni – šalia kraujo klane susmuko vyras.

Normanas išgirdo ir juoką: „Tai buvo gryno blogio garsas. Atrodė, kad tai nebuvo žmogus. Tai buvo pasitenkinimo juokas“.

O.Mateenas neištarė nė žodžio ir paleido šūvių seriją į kabinos duris. Dalis žmonių pradėjo prašyti: „Maldaujame, nešaukite. Prašau, nedarykite to. Paleiskite mus!“

Bet žudikas pakėlė savo pistoletą ir nusitaikė į žmones, susigrūdusius kabinoje. Į N.Casiano pataikė dvi kulkos, bet jis išgyveno. Daugelis kitų, kurie slėpėsi kartu su juo, – ne.

„Kai tik užmerkiu akis, išgirstu šūvius, į grindis atsitrenkiančių tūtelių garsą ir juoką“, – CNN žurnalistui Andersonui Cooperiui pasakojo jaunas vyras.

Klausė, ar yra afroamerikiečių

Patience Carter į Floridą buvo atvykusi pirmą kartą. Klubo „Pulse“ adresą mergina su draugais rado „Google“.

„Puikus vakaras per kelias minutes virto pačia baisiausia naktimi mūsų gyvenime, – dabar teigia Patience, kuri, kaip ir daugelis kitų klubo lankytojų, bandė slėptis tualete. – Žmones kliudė kulkos, visur telkšojo kraujas“.

Šaudymas trumpam buvo nutilęs, nes užsikirto O.Mateeno turėtas automatinis šautuvas.

Šaulys taip pat skambino pagalbos telefonu 911 ir operatorei aiškino žudąs, „nes nori, kad Amerika nustotų bombarduoti jo šalį“. O.Mateeno tėvai – iš Afganistano. Jis taip pat prisiekė ištikimybę „Islamo valstybei“.

P.Carter pasakojimas gali bent iš dalies paaiškinti priežastis, kodėl O.Mateenas pasiryžo įvykdyti kruviniausias masines žudynes JAV istorijoje.

Liudininkų teigimu, žudikas po klubą judėjo greitai, tarsi žinodamas, kur kas yra.

Mat žudikas tualete garsiai paklausė, ar tarp besislepiančiųjų yra afroamerikiečių. Vienas vyras atsakė, kad yra, – šeši ar septyni.

„Neturiu problemų su juodaodžiais, – tada, anot Patience, paskelbė O.Mateenas. – Visa tai – dėl mano šalies. Jūs užtektinai prisikentėjote“.

P.Carter per išpuolį buvo sužeista į koją, bet išgyveno. Į klubą įsiveržusios specialiosios policijos pajėgos ištempė moterį į gatvę.

Kitų liudininkų teigimu, žudikas po klubą judėjo greitai, tarsi žinodamas, kur kas yra. Greičiausiai taip ir buvo – dabar teigiama, kad O.Mateenas trejus metus reguliariai, pora kartų per mėnesį, lankydavosi „Pulse“.

Vakarėlis jau ėjo į pabaigą

Angelas Colonas teigė, kad vakaras klube prasidėjo puikiai, o apie 2 val. ryto, kai nuaidėjo pirmieji šūviai, daugelis žmonių jau ruošėsi keliauti namo. Bet tada prasidėjo košmaras.

„Tiesiog griebėme vieni kitus ir bandėme pabėgti, – pasakojo A.Colonas, kuris buvo keliskart pašautas, bet išgyveno. – Jis šaudė į jau negyvus žmones, norėdamas taip užtikrinti, kad juos nužudė“.

O.Mateenas buvo nusitaikęs į jo galvą, bet kulka kliudė ranką. Klube kilus panikai ir grūsčiai, lankytojai kaip įmanydami stengėsi pasiekti išėjimą.

49 žmonėms nepasisekė. Žudikas klube siautėjo tris valandas ir buvo paėmęs įkaitų. Viena moteris išsigelbėjo pasislėpusi po aukų kūnais tualete.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:03:12
01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

03:08
00:29
25:23

Esports namai

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min