Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 4d. 22:56

Liūdna poros istorija: susituokė prieš 51 metus, nuo Covid-19 mirė beveik tą pačią minutę

Niujorko paramedikai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Niujorko paramedikai

Vos prieš kelias savaites amerikiečiai Stuartas ir Adriana Bakeriai buvo visiškai sveiki. Ši pora, susituokusi prieš daugiau negu 51-erius metus, gyveno ramų pensininkų gyvenimą Bointon Biče (Florida). Stuartui Bakeriui buvo 74-ri, A.Baker – 72-ji. Nė vienas nesiskundė rimtomis sveikatos problemomis.

Tačiau kovo viduryje jie pradėjo jaustis blogai. O praėjusį sekmadienį jie abu mirė nuo Covid-19 komplikacijų, rašo CNN. Jų mirties laiką skyrė vos 6 minutės.

Jų sūnus Buddy Bakeris, ilgą laiką dirbantis JAV amerikietiško futbolo lygos NFL agentu, nutarė viešai prabilti apie tai, kaip prarado savo tėvus.

Vaizdo klipe, kuriuo „Twitter“ socialiniame tinkle dalinosi daugybė žmonių, jis ragino žmones laikytis sveikatos apsaugos specialistų rekomendacijų, likti namie bei laikytis saugaus atstumo nuo kitų žmonių. Jis tikisi, kad jo šeimos tragedija padės atkreipti amerikiečių dėmesį į pasaulinės koronaviruso pandemijos rimtumą.

„Tol, kol tai neliečia tavęs ar tavo pažįstamų, tu jautiesi kažkiek nuo to atitolęs. Tikiuosi, kad mano tėvų mirtis nebus bereikšmė“, – CNN sakė B.Bakeris.

Iš pradžių nebijojo

B.Bakeris telefonu papasakojo CNN apie įvykius prieš jo tėvų mirtį.

Iš pradžių, maždaug prieš tris savaites, jo tėvai nuvyko pas gydytoją ir pasiskundė, kad prastai jaučiasi. Tačiau gydytojas juos po kiek laiko išsiuntė namo.

Po kelių dienų, kuomet jų savijauta nesitaisė, gydytojas rekomendavo apsilankyti ligoninėje. Ligoninė juos taip pat išsiuntė namo, gydytojai liepė izoliuotis namuose, kol pasijus geriau.

„Pasaulis tuomet dar nebuvo užsivėręs, sporto turnyrai tęsėsi, tad mes negalvojome, kad tai gali būti kažkas grėsmingo gyvybei“, – sakė B.Bakeris.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Niujorke vietoj morgų naudojamos šaldomos sunkvežimių priekabos
AFP/„Scanpix“ nuotr./Niujorke vietoj morgų naudojamos šaldomos sunkvežimių priekabos

Jis savo tėvams skambindavo reguliariai. Jų sveikata nesitaisė. Vieną dieną jie jausdavosi geriau, kitą dieną vėl blogiau. Kovo 19 d., praėjus kelioms dienoms, jiems liepta vėl atvykti į ligoninę. B.Bakerio tėvas, kuris karščiavo ir taip pat sirgo astma, buvo paguldytas į ligoninę. Jo motina, kuri nekarščiavo – ne.

Vis dėlto, pasak B.Bakerio, ir tuomet jis bei jo šeima jautėsi optimistiškai. Jis su tėvu nuolat bendravo telefonu ir atrodė, kad jis atsilaikys.

Po 48 valandų jo tėvas buvo paguldytas į intensyvios priežiūros skyrių – bet Bakerių šeima vis ar turėjo vilčių.

Situacija ima blogėti

B.Bakerio mama gydėsi namuose. Nors ji nekarščiavo ir nebuvo kitų pavojingų simptomų, žinojimas, kad jos vyras yra ligoninėje, ją psichologiškai labai slėgė.

„Mes manėme, kad jos savijauta yra mano tėčio buvimo atskirai nuo jos pasekmė. Per visą jų gyvenimą jie beveik niekada nebuvo išskirti“, – sakė B.Bakeris.

B.Bakeris ir jo sesuo lankė mamą kelis kartus per dieną. Jie bendravo per sieną – jie sėdėjo už garažo durų, o mama – viduje. Kovo 24 d. jiems paskambino iš ligoninės. Gydytojas pranešė, kad jų tėčiui buvo diagnozuota Covid-19 infekcija ir jis greičiausiai neišgyvens.

Skambutis juos sukrėtė, sakė B.Bakeris. Jie su seserimi nenorėjo nuliūdinti motinos, ir nutarė ją nugabenti į ligoninę dėl viso pikto. Jie norėjo, kad jai irgi būtų atliktas tyrimas, nors, kadangi ji neturėjo temperatūros ar kitų simptomų, jie manė, kad jai viskas bus gerai.

Po 45 minučių jie sužinojo, kad jų motina irgi bus paguldyta į ligoninę. Gydytojas pranešė, kad deguonies lygis jos kraujyje yra ypatingai žemas.

Mirė kartu

Situacijai toliau blogėjant, supratę, kad tėvai beveik neturi šansų išgyventi, B.Bakeris su seserimi nutarė perkelti juos į hospisą.

Jie buvo pervežti į tą patį kambarį ir atjungti nuo plaučių ventilatorių. Netrukus jie mirė – jų mirties laiką skyrė vos kelios minutės.

Praėjusį ketvirtadienį B.Bakeris, jo trys vaikai ir jo sesers šeima susirinko į jo tėvų laidotuves Bointon Biče. Kiti draugai, artimieji ir daugybė žmonių visame pasaulyje stebėjo laidotuves internetu.

„Tikiuosi, kad žmonės išgirs šią istoriją ir tai juos motyvuos elgtis teisingai. Galbūt toks elgesys padės nebūtinai jiems ar jų šeimai, bet kitai šeimai išvengti skausmo ir agonijos, kurią patiria mano ir mano sesers šeimos“, – sakė B.Bakeris.

B.Bakeris CNN sakė norintis paraginti žmones klausytis medikų patarimų: laikytis atstumo nuo kitų žmonių, reguliariai plautis rankas ir, svarbiausia, likti namie.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min