Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2022 12 15

Liūdnai pagarsėjęs rusų kontrabandininkas Viktoras Butas – jo nusikaltimų pėdsakai juntami iki šiol

Jis tiekė ginklus Angolos sukilėliams. Jis vadovavo nusikalstamai grupuotei, kontrabanda iš Kongo gabenusiai kobaltą. Jis siuntė raketas, kulkosvaidžius ir karinius sraigtasparnius į Liberiją, ten siaučiant pilietiniam karui.
Viktoras Butas
Viktoras Butas / „The New York Times“/JAV Teisingumo departamento nuotr.

Tačiau nuteistas Rusijos ginklų kontrabandininkas Viktoras Butas, kurį Jungtinės Valstijos praėjusią savaitę paleido mainais į savo krepšinio žvaigždę Brittney Griner, niekada nebuvo patrauktas atsakomybės už jokius nusikaltimus, kuriuos per daugelį metų buvo užfiksavę Jungtinių Tautų ekspertai.

Jis įkliuvo kitaip – 2008 metais buvo sulaikytas, kai JAV narkotikų kontrolės administracijos informatoriai, apsimetę Kolumbijos revoliucionieriais, vykdė operaciją Bankoke, ir nuteistas už sąmokslą nužudyti amerikiečius.

Nors praėjusią savaitę grįžęs į Rusiją V.Butas buvo sutiktas kaip „nuostabus žmogus“, daugelis afrikiečių, nukentėjusių konfliktuose, kuriems jis tiekė ginklų, vis dar jaučia traumą ir laukia kokio nors teisingumo.

„Šis vyrukas netiesiogiai atsakingas už tūkstančių žmonių nužudymą“, – sakė Hassanas Bility, organizacijos „Global Justice and Research Project“, kuri dokumentuoja karo žiaurumus jo gimtojoje Liberijoje, direktorius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais