Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 lapkričio 6d. 13:36

Liūtys siaubia Prancūziją ir Italiją, nuniokotas Genujos miestas

Genuja po potvynio
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Genuja po potvynio
Galingas ciklonas užklupo pietinius Prancūzijos rajonus – išsiliejusios upės tvindo miestų gatves. Prieš tai liūtys nusiaubė ir kai kuriuos Italijos regionus, o Genujos miestas atrodo suniokotas.

Jau anksčiau buvo skelbta, kad stipriausias per pusę amžiaus potvynis užtvindė Genujos miestą Italijoje. Penktadienį miestą užklupo baisi liūtis; daugelis gatvių virto srauniomis upėmis.

Dabar Genuja atrodo nusiaubta – gatvėse kalnai šiukšlių ir vienas ant kito suverstų automobilių. Komunalininkai kartu su gelbėtojais mėgina išvalyti gatves, tačiau kol kas jų darbo rezultatų ne itin matyti. Mieste neleidžiama važiuoti automobiliais, uždarytos mokyklos, daugelis parduotuvių. Kai kuriuose rajonuose dingusi elektra. Žmonės kaltina miesto valdžią, kad ši nesugebėjo tinkamai pasiruošti stichijos, kurios aukomis tapo mažiausiai šeši žmonės, siautėjimui.

„Aš mačiau, kaip moteris bandė bėgti nuo plūstančio vandens su mažu vaiku. Tačiau juos nunešė srovė“, – žurnalistams pasakojo viena Genujos gyventoja.

Tokius dalykus aš mačiau tik per televiziją. Mums labai baisu

„Mes buvome gatvėje. Mama mėgino įsikibti į stulpą, tačiau paskui staigiai pradingo. Vėliau aš jos nebemačiau“, – pasakojo berniukas.

Liūtys, nors ir kiek aprimusios, Ligūrijoje, Lombardijoje, Pjemonte tęsiasi, artimiausiu metu turėtų pasiekti ir Sardinijos salą. Vandens lygis didžiausioje Italijos Po upėje pakilo iki grėsmingo lygio.
Italiją siaubiantis ciklonas žalos padarė ir kaimyninėje Prancūzijoje. Nepaprastoji padėtis paskelbta Ero ir Garono regionuose. Dėl artėjančio potvynio jau evakuota 2300 žmonių, artimu laiku jų bus iškeldinta dar daugiau.

„Labai liūdna tai matyti. Kiekvieną dieną mes tikimės, kad vanduo pasitrauks. Tokius dalykus aš mačiau tik per televiziją. Mums labai baisu“, – pasakojo vienas Prancūzijos gyventojas.

Potvyniams ruošiasi ir Marselis. Patvinus upėms jau semiami priemiesčiai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min