TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Londone kilo riaušės, sužeista keliolika žmonių

Riaušės Londone
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Riaušės Londone.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiaurės Londone naktį iš šeštadienio į sekmadienį kilo riaušės, kurių metu mažiausiai 19 žmonių buvo sužeista, iš jų 8 policijos darbuotojai, praneša BBC.

Riaušės prasidėjo, kai keli šimtai žmonių susirinko prie policijos nuovados, protestuodami prieš tai, kad praėjusią savaitę policininkai per numanomą susišaudymą nušovė 29-erių vietos gyventoją, ir reikalaudami „teisingumo“.

„(Situacija) tikrai bloga, – sakė ten gyvenantis 46 metų Davidas Akinsanya. – Dega du policijos automobiliai. Jaučiuosi nesaugus.“

Visame mieste aidėjo sirenos, policija į neramumų zoną nusiuntė pastiprinimą. Totname buvo išdaužytos vitrinos, gyventojai plėšė parduotuves ir gatvėmis stūmė pavogtų prekių prikrautus pirkinių vežimėlius.

Liudytojai taip pat praneša, kad per riaušes buvo padegta bent viena vietos parduotuvė.

Ugniagesių automobiliams buvo sunku privažiuoti prie gaisrų, nes gatvės buvo pilnos žmonių.

Maždaug 00 val.30 min. vietos laiku ( 2 val. 30 min. Lietuvos laiku) įvykio vietoje pasirodė sustiprinti policijos būriai, tarp jų raitųjų policininkų, ir specialūs būriai kovai su riaušėmis.

Įvykio vieta buvo apsupta, žmonės iš ten išstumti, atvyko keli greitosios pagalbos automobiliai.

Skotland Jardas pranešė, kad į ligoninę dėl sužeidimų buvo nuvežtas vienas nukentėjęs policininkas. Dar septyniems buvo suteikta ambulatorinė pagalba.

Mačiusieji pasakoja, kad minia pradėjo rinktis prie policijos nuovados maždaug 17 val. vietos laiku (19 val. Lietuvos laiku).

Iš pradžių viskas vyko gana taikiai, bet minia ėmė greitai elgtis agresyviau, kai atvažiavo du policijos automobiliai.

Į juos susirinkusieji ėmė mėtyti iš pradžių akmenis ir tuščius butelius, vėliau butelius su benzinu. Galiausiai automobiliai užsidegė.

„Keli buteliai pataikė į šiuos automobilius. Vienas užsidegė iš karto, antrasis pirmiausia buvo nustumtas į gatvės vidurį ir ten padegtas. Policijos karininkų automobiliuose nebuvo, jie nenukentėjo“, – sakė teisėsaugos institucijų atstovas.

D.Akinsanya sakė, kad demonstrantų buvo 400–500. Policija nurodė, kad buvo susirinkę maždaug 300 žmonių.

Incidentas, dėl kurio kilo riaušės, įvyko rugpjūčio 5 dieną. Šiuo metu policija jį tiria.

Apie žuvusįjį pranešama tik tai, kad tai buvo Markas Dugganas, jam buvo 29 metai.

Per šį įvykį policininkas, nušovęs M.Dugganą, taip pat buvo sužeistas, be to, kaip teigia policija, pirmasis šovė M.Dugganas. 

Taip pat pranešama, kad įvykio vietoje buvo rastas šaunamasis ginklas.

Totnamas, esantis toli nuo turistinių Londono centro objektų, yra vienas skurdžiausių rajonų visoje Anglijoje. Beveik pusė vaikų Totname gyvena skurdo sąlygomis, sako kampanijų aktyvistai.

1985 metais Totname vyko kruvinos riaušės, kurios kilo po to, kai viena vietos gyventoja patyrė širdies smūgį policijai įsiveržus į jos namus. Tos Totnamo riaušės buvo vienos smurtingiausių per visą šalies istoriją; vienas policijos pareigūnas, bandęs ginti ugniagesius, buvo mirtinai subadytas, o dar beveik 60 atsidūrė ligoninėse.

Atnaujinta 14.16 val. „Sky News“ praneša, kad neramumų metu buvo sužeisti 26 pareigūnai, suimti 42 riaušininkai.

Pareigūnai baiminasi, kad neramumai gali išpliti ir į kitus Londono rajonus. Galimybę, kad šįvakar riaušės gali pasikartoti ir kitose miesto dalyse, jie pavadino „visiškai realia“.

Policija teigia, kad šias riaušes organizavo nužudyto vyriškio šeima ir sako, jog visi, prisidėję prie neramumų kurstymo, bus nubausti.

VIDEO: London burning

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min