Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Londone prasidėjusį Noting Hilo karnavalą prižiūri sustiprintos policijos pajėgos

Londono Noting Hilo karnavalą saugo policija
„Scanpix“ nuotr. / Londono Noting Hilo karnavalą saugo policija
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Londone sekmadienį prasidėjus Noting Hilo karnavalui, į gatves buvo pasiųstos sustiprintos policijos pajėgos, siekiant užtikrinti, kad per didžiausią Europoje gatvės festivalį nepasikartotų neramumai, panašūs į anksčiau šį mėnesį kai kuriuos Anglijos miestus nuniokojusias riaušes.

Dvi dienas vakarų Londone vykstantis Karibų kultūros festivalis kasmet pritraukia apie milijoną smalsuolių, stebinčių egzotiškais kostiumais pasipuošusių šokėjų grupių pasirodymus ant savaeigių platformų, skambant per galingas garso sistemas leidžiamai muzikai.

Tačiau šiemet šis renginys tapo sunkiu išbandymu policijai, praėjus nedaug laiko po Didžiąją Britaniją sukrėtusios smurto bangos.

Noting Hile sekmadienį budi apie 5 500 policininkų, o pirmadienį jų pagausės iki 6 500 ir bus apie tūkstančiu daugiau negu pernai.

Nedaug trūko, kad ši šventė būtų neįvykusi po neramumų, kurie Anglijoje buvo didžiausi per kelis pastaruosius dešimtmečius.

Per riaušes, kurios rugpjūčio 6 dieną prasidėjo Londono šiauriniame Totenamo rajone, o vėliau išplito į kitus sostinės rajonus ir Anglijos miestus, buvo padaryta didžiulė žala ir žuvo penki žmonės.

Noting Hilo karnavalas yra įgijęs ramybės drumstėjus traukiančio renginio reputaciją, todėl daugelis apžvalgininkų neabejojo, jog šiemet šį festivalį bus uždrausta organizuoti.

Tačiau organizatoriai nebuvo linkę nuleisti rankų po smurto bangos – juolab, kad šis karnavalas pradėtas švęsti kaip atsakas į rasines riaušes praeito amžiaus 6-ame dešimtmetyje.

Pirmasis Noting Hilo karnavalas buvo surengtas 1964 metais kaip atsakas į neramumus, sukrėtusius šį rajoną šešeriais metais anksčiau, kai vyko dideli susirėmimai tarp baltaodžių ir neseniai atvykusių imigrantų iš Karibų.

„Neketiname mažumai sutrukdyti mums daryti, ką norime, – vienas iš karnavalo režisierių Ancilas Barclay (Ansilas Barklajus) sakė naujienų agentūrai AFP. – Šio renginio atšaukimas padarytų neigiamą poveikį ir pasiųstų blogą žinią prieš ateinančiais metais vyksiančią olimpiadą.“

Londono meras Borisas Johnsonas taip pat paragino žmones „leisti suspindėti tikrajai Londono dvasiai“, pridūręs, jog karnavalas gali padėti užgydyti riaušių padarytas žaizdas.

„Be abejo, karnavalas turi įvykti. Mieste nebus riaušių, kaip tai buvo prieš dvi savaites. Mes parodysime, kad galime surengti fantastišką vakarėlį. Ir čia labai svarbus vaidmuo tenka policijai“, – sakė jis.

Karnavalo renginiai šiemet baigsis trimis valandomis anksčiau nei įprasta, kad dalyviai išsiskirstytų prieš sutemstant.

Kituose sostinės rajonuose saugumo pajėgos taip pat buvo sustiprintos – į gatves papildomai pasiųsta per 4 tūkst. policininkų.

Kaip ir kasmet, policija Londone surengė operaciją „Razorback“ prieš žinomus ramybės drumstėjus, kuriems karnavalas neretai tampa proga pasmurtauti ar imtis kitokių nusikalstamų veikų.

Skotland Jard pranešė AFP, kad šiemet ruošiantis šventei buvo suimta 40 asmenų.

Policijos pareigūnas Steve'as Rodhouse'as sakė, kad ramybės drumstėjai planavo kurstyti neramumus, naudodamiesi socialiniais tinklais, tačiau šis „tauškimo lygis“ buvo ne didesnis negu ankstesniais metais.

 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min