Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Londone sunkvežimis įvažiavo į žmonių minią: vairuotojas šaukė norįs „nužudyti visus musulmonus“

Policija įvykio vietoje
„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr. / Policija įvykio vietoje
Šaltinis: 15min
15
A A

Mažiausiai aštuoni žmonės buvo sužeisti ir vienas žuvo, kai į minią greta mečetės šiaurinėje Londono dalyje įvažiavo nedidelis sunkvežimis. Vairuotojas po įvykio buvo sulaikytas.

19.50 val. Paskelbta sulaikytojo tapatybė

Paskelbta išpuolio vykdytojo tapatybė. Tai 47-erių Darrenas Osborne'as, gyvenantis Kardifo mieste.

14.25 val. Žada kovoti su terorizmu

Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May pažadėjo kovoti su terorizmu ir ekstremizmu, „kad ir kas būtų už tai atsakingas“, komentuodama pirmadienį netoli vienos Londono mečetės įvykdytą išpuolį, per kurį baltasis vairuotojas rėžėsi į grupę musulmonų maldininkų.

X90073/Theresa May
X90073/Theresa May

Kalbėdama prie savo rezidencijos Dauningo gatvėje Th.May sakė, kad ši ataka yra „priminimas, jog terorizmas, ekstremizmas ir neapykanta įgyja daug pavidalų, o mūsų apsisprendimas su jais kovoti privalo būti toks pat, kad ir kas būtų už tai atsakingas“.

13.25 val. Liudininkai pasakoja apie įvykį

Londono mečetės lankytojai, pirmadienį po vidurnakčio ruošęsi eiti namo po pamaldų, buvo sustoję padėti vienam sunegalavusiam pagyvenusiam vyrui, kai užpuolikas, šaukęs norįs „nužudyti visus musulmonus“, į tuos žmones nukreipė sunkvežimį, pasakojo įvykio liudininkai.

Sunkvežimis pasuko prie Londono Finsberio parko mečetės besibūriavusių žmonių pusėn, kai jie ėmė gaivinti vieną nualpusį vyrą.

A.Warra: „Jis pasuko kairėn į įvažiavimą, ir tiesiog užvažiavo ant žmonių.“

„Jis pasuko kairėn į įvažiavimą, ir tiesiog užvažiavo ant žmonių“, – naujienų agentūrai AFP sakė įvykio liudininkas Abdiqadiras Warra.

„Kai kuriuos jis vilko kelis metrus. Sunkvežimyje buvo vyras – mačiau tai savo akimis. Ant žemės dar buvo tas senas vyriškis, be to, mačiau, kad buvo sužeisti keli žmonės. Kai kurių jų būklė buvo labai bloga“, – pasakojo jis.

VIDEO: Vaizdo įraše – vyro, įvažiavusio į minią prie mečetės Londone, sulaikymas

Vietiniai tada puolė ant vairuotojo ir laikė jį surišę, kol atvyko policija, sakė liudininkas.

„Tas vyras, jis bandė pabėgti... bet jie sučiupo vairuotoją“, – pridūrė A.Warra.

Kitas liudininkas, Khalidas Aminas, televizijai BBC pasakojo, kad sunkvežimio vairuotojas tyčia pasuko kairėn ir „tiesiog rėžėsi į žmones“.

Vienas vyras buvo įstrigęs po tuo sunkvežimiu, o žmonės bandė jį pakelti ir išlaisvinti sužeistąjį.

Kh.Aminas pasakojo, kad žmonėms supančiojus vairuotoją „jis šaukė: „Visus musulmonus! Noriu nužudyti visus musulmonus!“ Jis tikrai taip sakė. Žodis į žodį“.

Policija nurodė, kad vienas vyras buvo sulaikytas įvykio vietoje, o daugiau įtariamųjų nustatyta nebuvo.

Liudininkas: „Žmonės klykė: „Tai yra teroro ataka, tai – ataka; tas vyras mus užpuolė“, o aš turėjau atbėgti atgal ir bandžiau gelbėti žmones, kurie dar buvo gyvi. Daviau jiems vandens, padėjau policijai.“

Dar vienas įvykį matęs asmuo, prisistatęs Athmanu, AFP sakė: „Žmonės klykė: „Tai yra teroro ataka, tai – ataka; tas vyras mus užpuolė“, o aš turėjau atbėgti atgal ir bandžiau gelbėti žmones, kurie dar buvo gyvi. Daviau jiems vandens, padėjau policijai.“

„Kol jis buvo policijos furgone, jis mojavo lyg nugalėjęs. Jis buvo labai laimingas“, – sakė liudininkas.

„Jis pasirinko laiką, pasirinko vietą ir pasirinko taikinį. Juk dabar šventasis Ramadano mėnuo“, – teigė Athmanas.

„Laikas – jis jį planavo. Taikinys – jis jį planavo. Ir vieta – šalia mečetės“, – pridūrė jis.

Finsberio parko mečetės generalinis sekretorius Mohammedas Kozbaras paragino Didžiosios Britanijos premjerės Theresos May vyriausybę imtis veiksmų.

Tai buvo jau trečias incidentas Londone per pastaruosius tris mėnesius, kai į žmones buvo nukreipti automobiliai. Be to, gegužę mirtininkas sprogdintojas detonavo bombą popmuzikos koncerte Anglijos šiauriniame Mančesterio mieste.

„Dabar, po visų šių teroro atakų, žmonės turi didelių klausimų apie saugumą Londone, o mes norime juos užtikrinti, kad jie yra saugūs; todėl norime bendradarbiauti su policija“, – teigė M.Kozbaras.

„Žmonės jaučiasi nesaugūs po teroro atakų Londone, Mančesteryje, padidėjusios islamofobijos ir neapykantos nusikaltimų, – pridūrė jis. – Tai kelia didelį nerimą musulmonų bendruomenei.“

Šalia mečetės pirmadienio rytą buvo padėta gėlių, kurias atnešė į darbą ėję Londono gyventojai.

10.59 val. Visi nukentėjusieji – musulmonai

Visi žmonės, nukentėję per pirmadienio išpuolį šiaurės Londone prie vienos mečetės, yra musulmonai, bet įvykio vietoje miręs vyras galbūt buvo pasijutęs blogai dar prieš šį incidentą, pirmadienį pranešė policija.

„Visos aukos priklausė musulmonų bendruomenei“, – žurnalistams sakė policijos kovos su terorizmu koordinatorius Neilas Basu.

VIDEO: Londone prie mečetės sunkvežimis įvažiavo į žmones

Kaip buvo pranešta anksčiau, mažiausiai vienas žmogus žuvo, o dar aštuoni buvo hospitalizuoti sunkvežimiui įsirėžus į pėsčiuosius netoli Finsberio parko mečetės, esančios Septynių Seserų kelyje.

BBC pasidalino vaizdu įrašu, kuriame užfiksuota, kaip policija sulaiko išpuolio vykdymu įtariamą vyrą.

10.38 val. „Prieš visus Londono gyventojus nukreipta ataka“

Londono policijos komisaro pavaduotojo padėjėjas Neilas Basu kreipėsi į Londono gyventojus.

„Tai buvo prieš visus Londono gyventojus nukreipta ataka ir visi kartu turėtumėme priešintis ekstremizmui“, – sakė N.Basu.

N.Basu pridūrė, kad pareigūnai buvo nusikaltimo vietoje, todėl galėjo nedelsdami reaguoti. Jo teigimu, pastiprinimas atvyko per 10 minučių.

08.47 val. Užpuolikas: „Noriu nužudyti musulmonus“

Liudininkas Abdulas Rahmanas BBC pasakojo bandęs sulaikyti užpuoliką.

„Kai vairuotojas išlipo iš sunkvežimio, bandė pabėgti ir tuo metu šaukė: „Noriu nužudyti visus musulmonus. Noriu nužudyti musulmonus“, – tikino A.Rahmanas.

„Trenkiau jam į pilvą... Tuomet aš ir kiti vyrai... Laikėme jį prispaudę ant žemės, kad negalėtų judėti. Laikėme tol, kol atvyko policija“, – sakė liudininkas.

08.20 val. „Galimai teroristinis išpuolis“

Incidento šalia Finsberio parko liudininkai pasakoja, kad sunkvežimis šaligatviu važiavo maždaug 80 km/h greičiu.

„Tai nebuvo netyčinis incidentas, tai buvo apgalvota“, – sakė įvykio liudininku tapęs 23 metų Boubou Sougou.

Kiti liudininkai „Sky News“ pasakojo, kad mečetės, prie kurios buvo įvykdytas išpuolis, imamas Mohammedas Mahmoudas nuo įpykusios minios saugojo sunkvežimio vairuotoją tol, kol atvyko policija.

Šalies premjerė Theresa May pranešė, kad policija įvykį tiria kaip „galimai teroristinį išpuolį“.

„Vėliau šį rytą pirmininkausiu nepaprastajam (kabineto) posėdžiui. Visos mano mintys – su nukentėjusiais, jų šeimomis ir įvykio vietoje dirbančiomis gelbėjimo tarnybomis“, – sakoma pirmadienį paskelbtame Th.May pranešime po mažiausiai vieno žmogaus gyvybės pareikalavusio išpuolio.

07.53 val. Pranešama apie vieną žuvusįjį

BBC praneša, kad mažiausiai aštuoni žmonės buvo sužeisti, vienas žuvo. Londono policijos pareigūnų teigimu, buvo suimtas 48 metų vyras.

Taikytasi į musulmonus

Incidentas įvyko pirmadienį iš karto po vidurnakčio šalia Finsberio parko mečetės Seven Sisters gatvėje. Britanijos musulmonų taryba pareiškė, kad sunkvežimis sąmoningai buvo nukreiptas į tikinčiuosius.

Kaip skelbia BBC, daugelis nukentėjusiųjų, manoma, yra musulmonai, kurie tuo metu kaip tik išėjo iš mečetės po ramadano pamaldų.

Į įvykio vietą iš karto buvo išsiųstos didelės medikų, policijos ir gelbėtojų pajėgos.

Kaip skelbia „Euronews“, dar nėra aišku, ar įvykis traktuotinas kaip teroro išpuolis, tačiau Standard.co.uk cituojami liudininkai tvirtina, kad iš sunkvežimio iššokęs vyras peiliu sužalojo vieną ar du žmones.

Vairuotoją sulaikė ir policijai perdavė patys įvykio liudininkai.

Jungtinėje Karalystėje išlieka aukštas saugumo lygis po dviejų neseniai įvykdytų teroro išpuolių. Vienas jų buvo Mančesteryje, kai praėjusį mėnesį savižudis susisprogdino Arianos Grande koncerte ir pražudė 22 žmones bei per šimtą sužeidė, o birželio 3-iąją mikroautobusas įvažiavo į pėsčiųjų būrį ant Londono tilto, o po to iš jo iššokę trys teroristai peiliais mirtinai sužalojo kelis žmones.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min