Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Londono policija: išgelbėjome karalienės Elizabeth II gyvybę

Elizabeth II
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Elizabeth II
Šaltinis: 15min
0
A A

Didžiosios Britanijos žiniasklaida mirga nuo pagyrų policijai. Pareigūnai išplatino informaciją, kad sulaikė keturis vyrus, įtariamus rengus pasikėsinimą į Didžiosios Britanijos karalienę Elizabeth II.

Teigiama, kad sulaikyti asmenys susiję su islamo teroristine grupuote. Pasikėsinti į britų numylėtinę Elizabeth II buvo planuojama šeštadienį, lapkričio 8 d. Albert Hall koncertų salėje. Vis dėlto ir po tokių pranešimų Elizabeth II nekeičia savo planų, ji dalyvaus visuose iš anksto numatytuose renginiuose. Albert Hall salėje vyksta kasmetinis Karališkojo britų legiono labdaros festivalis. Jo metu renkamos lėšos karo veteranams.

Keturi islamistai, kuriuos Londono policija sulaikė prieš keletą dienų – tai, kaip teigiama pranešimuose, 22, 19 ir 25-erių metų vyrai. „Jie areštuoti Londono vakaruose ir Bekingemšyro grafystėje“, – praneša Skotland Jardas. Pareigūnų teigimu, užpuolikai planavo pasinaudoti peiliu ir pistoletu.

Ketvirtąjį įtariamąjį – 27-erių vyrą – ginkluoti pareigūnai sulaikė gatvėje.Visi jie atgabenti į centrinį Londono policijos skyrių. Sulaikytieji – religingi, tradicinius musulmonų apdarus dėvintys ir barzdas želdinantys vyrai, retkarčiais grįžtantys į Pakistaną ir kitas islamo šalis.

Sulaikymo metu susišaudymų ir grumtynių išvengta.

Jau nebe pirmas pasikėsinimas?

Policijos pateikiama medžiaga – labai skurdi. Tačiau leidinys „The Sun“ pažymi, kad į karalienės gyvybę norima pasikėsinti jau nebe pirmą kartą. Prieš 40 metų karalienė su savo vyru princu Philipu keliavo po Australiją traukiniu. Jis vos nenuvirto nuo bėgių, kai atsitrenkė į didelį rastą, kurį, kaip manoma, paliko Airijos respublikos armijos (IRA) kovotojai.

1981 m. monarchę išgąsdino kitas išpuolis. Vėliavos šventinimo ceremonijos metu ją apšaudė startiniu pistoletu.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min