TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Londono policija paviešino teroristų naudoto peilio ir netikrų sprogmenų nuotraukas

Londone mikroautobusas taranavo nekaltus žmones
„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr. / Londone mikroautobusas taranavo nekaltus žmones
Šaltinis: 15min
0
A A

Ankstyvą sekmadienio rytą Rytų Londone buvo sulaikytas jaunas vyras, siejamas su praėjusią savaitę Didžiosios Britanijos sostinėje įvykdytu teroro aktu. Sekmadienį policija išplatino nusikaltėlių naudoto peilio ir netikrų sprogmenų, kuriais buvo apsijuosę teroristai, nuotraukas.

Kaip skelbia „ABC News“, 2 valandą nakties į butą Londone įsiveržę Metropolitano policijos pareigūnai sulaikė 28 metų amžiaus vyrą.

Jis yra 19 asmuo, sulaikytas tiriant praėjusią savaitę įvykdytą teroristinį aktą, tiesa, 12 sulaikytųjų vėliau buvo paleisti.

Šeštadienį Londono policija išplatino peilio, kurį naudojo teroristai, nuotrauką.

Teroristų naudotas peilis

„Keramikiniai rožiniai peiliai rasti netoli trijų užpuolikų – Khuramo Shazado Butto, Rachido Redouane'o ir Youssefo Zaghbo, kurie buvo nušauti policijos pareigūnų“, – teigiama policijos pranešime.

Virtuviniai „Ernesto“ peiliai yra apie 30 centimetrų ilgio, jų rankenos buvo apsuktos izoliacine juosta, o Khuramo Shazado Butto peilis – kurio nuotrauką paskelbė policija, turėjo odinį dirželį, skirtą užmauti ant riešo.

„Mes dirbame dieną naktį bandydami išsiaiškinti, kaip vyrai rengėsi atakai, tačiau mums reikia daugiau sužinoti apie šiuos neįprastus peilius. Iš kur jie? Kur užpuolikai juos galėjo nusipirkti? Jeigu žinote ką nors apie tokius peilius – prašome susisiekti, tai gali labai padėti mūsų tyrimui“, – sakė Londono policijos kovos su terorizmu vadovas Deanas Haydonas.

Sekmadienio rytą policija paskelbė netikrų sprogmenų, kuriais pilvus buvo apsijuosė teroristai, nuotraukas.

Netikri sprogmenys

Diržus su šiais muliažais segėjo visi trys užpuolikai.

„Tokios taktikos, kad baimę būtų mėginama sukelti netikrais sprogmenimis, Didžiojoje Britanijoje dar niekas nenaudojo. Bet kas, tą vakarą juos matęs, turėjo pamanyti, kad sprogmenys – tikri. Sunku nuspėti, koks buvo tokių veiksmų motyvas. Gal jie planavo užgrobimą, arba galėjo manyti, kad tai apsaugos juos nuo šūvių“, – svarstė D.Haydonas.

Policija taip pat paskelbė daugiau tyrimo detalių. Khuramas Shazadas Buttas prieš išpuolį bandė išsinuomoti didesnį, 7,5 tonų sunkvežimį, kuris būtų pareikalavęs daugiau aukų, tačiau jo mokėjimas buvo atmestas. Po to trys teroristai išsinuomojo mažesnę mašiną.

Gal jie planavo užgrobimą, arba galėjo manyti, kad tai apsaugos juos nuo šūvių.

Teroristinį aktą vyrai įvykdė vėlų praėjusio šeštadienio vakarą vietos laiku (ankstyvą sekmadienį Lietuvos laiku) centriniame Londone mikroautobusas rėžėsi į pėsčiuosius ir nesustodamas riedėjo iki Borou Marketo. Čia iš transporto priemonės išlipę ginkluoti asmenys puolė aplinkinius.

Per išpuolį 8 žmonės žuvo, 50 buvo sužeisti.

Nukovę užpuolikus policijos pareigūnai jų automobilyje rado kelis vyno butelius, kuriuose buvo degus skystis ir į juos įmerktas medžiagos skiautes.
Vieno iš užpuolikų namuose pareigūnai rado Koraną, kuris buvo atverstas toje vietoje, kur aprašoma kankininkystė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min