Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Londono reakcija į referendumą: „Davėme škotams kelnes, o jie nori ir nepriklausomybės“

Škotas Londone
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Škotas Londone
Šaltinis: ikrauk.lt
0
A A

Penktadienio rytą visi Londono laikraščiai pasitiko pirmaisiais puslapiais su mirgančiomis antraštėmis apie įvykusį referendumą dėl Škotijos siekio atsiskirti nuo Jungtinės Karalystės (JK). Nors ir nedideliu skirtumu, daugiau Škotijos gyventojų visgi pasisakė už likimą sąjungoje.

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas pareiškė, kad „išgirdome Škotijos balsą, ir dabar milijonai anglų pasisakymų taip pat turi būti išgirsti“. Taigi, ką galvoja žmonės, kurie gyvena Didžiosios Britanijos širdyje – Londone – po referendumo rezultatų paskelbimo?  

Čia – kaip ir santykiuose. Širdis sako „taip“, bet protas – „ne“, – šyptelėjo anglas

60 metu skulptorius Steve'as mano, kad tai nebuvo visiškas Camerono sprendimas leisti škotams surengti referendumą. „Davėme škotams kelnes, o dabar jie nori ir nepriklausomybės“, – kalbėdamas su 15min.lt juokavo skulptorius. „Iš tiesų, tai man nerūpi referendumo rezultatai, – pareiškė jis ir aiškino toliau: „Škotija – Didžiosios Britanijos dalis, taip pat kaip ir Airija buvo iki 1920 metų. Jei būčiau škotas, būčiau balsavęs už nepriklausomybę, nes manau, kad Škotija turi pati teisę pati priimti sprendimus“.

Skirtumas tarp balsavusiųjų „taip“ ir „ne“ – labai nedidelis. „Čia – kaip ir santykiuose. Širdis sako „taip“, bet protas – „ne““, – šyptelėjo anglas. 

Didžiojoje Britanijoje jau 10 metų gyvenanti lenkė Ana taip pat sakė palaikanti idėją dėl Škotijos nepriklausomybės. „Visi mano draugai škotai balsavo už nepriklausomybę. Jie nori tapti nepriklausomais nuo Vestminsterio. Taip pat žiūrint iš politinės prizmės, Škotija įgaus daugiau galių. Manau, kad visi pajusime to naudą”, – sakė ji. 

Tačiau lietuvė Vaida, dirbanti „National Portrait Gallery“, nebuvo tokia tikra, kad jeigu škotai būtų nubalsavę kitaip, tai būtų naudinga JK: „Visi supranta, kad tai būtų sukėlę labai daug problemų. Anglai, dirbantys su manimi teigia, kad sumažėtų pinigų fondai ir atsirastų  kitos ekonominės problemos. Didžioji jų dalis yra nusiteikę prieš škotų atsiskirimą”. 

Jos nuomonei pritaria ir viename banke dirbantis Benas: „Žinoma, nepriklausomybė yra puiku, tačiau kokie būtų buvę jos rezultatai? Ar mes norime visų šių jos sukeltų problemų? Nemanau“.   

Kitas svarbus klausimas – kokie po referendumo bus škotų ir anglų santykiai? Steve'as iškart prakalbo apie anglų duotus pažadus škotams: „Pora savaičių prieš referendumą Didžiosios Britanijos vyriausybė davė miglotus pažadus tam, kad priverstų žmones Škotijoje balsuoti prieš nepriklausomybę. Jie prižadėjo suteikti daugiau galių Škotijos parlamentui. Manau, kad taip Londonas padarė nemažą įtaką žmonėms, kurie balsavo prieš nepriklausomybę”. 

Benas, paklaustas apie škotų ir anglų santykius. atsakė tik tiek, kad žmonių santykiai nesikeis, tačiau dabar jie turės temą, kurios kurį laiką bus geriau neliesti.

Dauguma Londono gatvėse kalbintų žmonių išvis atsisakė kalbėti apie Škotijos referendumą, nes manė, kad neturi aiškiai suformuotos nuomonės škotų nepriklausomybės tema. Kaip parodė ir referendumo rezultatai, žmonės net ir Škotijoje nėra vieningos nuomonės. Taigi, londoniečiai, kaip ir patys škotai, nėra užtikrinti, kas jiems būtų geriausia ateityje. 

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min