Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Luhansko rašytojas Aleksandras Jeremejenka separatistams: „Mes jus išgirdome, o dabar jūs paklausykite mūsų“

Patriotiškas mitingas Luhanske
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Patriotiškas mitingas Luhanske
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šimtas ginkluotų vyrų laiko užėmę Ukrainos Saugumo tarnybos (SBU) pastatą ir mėgina savo valią primesti visam miestui, kuriame gyvena pusė milijono žmonių. Prorusiškai nusiteikę protestuotojai vaikšto su Rusijos vėliavomis ir skanduoja „Rusija, Rusija!“, „Putinai, gelbėk mus“ ir panašius šūkius. Rašytojas, filosofijos daktaras Aleksandras Jeremejenka, matydamas tokį separatistų šeimininkavimą jo mieste, parašė viešą kreipimąsi į juos.

„Žmonės kartoja mantrą „Niekas mūsų nesiklauso! Išgirskite mus!“ tarsi priedainį. Blogai, kai niekas negirdi, ką žmonės sako. Tačiau jūs buvote išgirsti – ne tik viso Luhansko – bet ir visos Ukrainos, ir viso pasaulio.

Taigi dabar išklausykite mus. Supraskite „mus“ – Luhansko gyventojus, kurie negalvoja taip, kaip jūs.

Aš esu už tai, kad mūsų miestas būtų vieningoje nepriklausomoje Ukrainoje – šalyje, kuri pasirinko europietišką vystymosi kelią. Luhanske tokių žmonių kaip aš yra begalės

Pavyzdžiui, aš asmeniškai esu prieš Donbaso prijungimą prie Rusijos. Aš esu prieš V.Putino kišimąsi į Ukrainos vidaus reikalus. Aš esu kategoriškai prieš tai, kad Luhansko gatvėse priimami „maži žali žmogeliukai“. Aš esu už tai, kad mūsų miestas būtų vieningoje nepriklausomoje Ukrainoje – šalyje, kuri pasirinko europietišką vystymosi kelią. Luhanske tokių žmonių kaip aš yra begalės.

Noriu paklausti visų, kurie susirinko SBU pastate – kodėl jūs galvojate, kad jūs esate visas Luhanskas? Jūs nesate visas miestas! Jūs neturite teisės kalbėti visų Luhansko gyventojų vardu. Jūs paniekinate mūsų valią.

Mes jus išgirdome – dabar išgirskite mus. Jūs turite savas vertybes, mes turime savas. Jūs turite vienokius politinius įsitikinimus, mes – kitokius.

Taigi, kaip turėtų būti? Dabar viskas vyksta taip: mes turime sekti jūsų vertybėmis ir jūsų įsitikinimais, nes jūs rankose laikote ginklus? 

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Neramumai rytų Ukrainoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Neramumai rytų Ukrainoje

Noriu paklausti visų, kurie susirinko SBU pastate – kodėl jūs galvojate, kad jūs esate visas Luhanskas?

Yra vienintelė išeitis: kalbėkimės, susirinkime, išklausykime vieni kitus. Susitikime akis į akį be šautuvų vamzdžių.

Dar noriu pasakyti, SBU pastato užėmėjai, ką aš manau apie federalizaciją. Ar žinote, kodėl neturiu jokių iliuzijų dėl jos? Nes aš klausiu vieno dalyko – koks galutinis federalizacijos rėmėjų tikslas? Arba kam ji bus naudinga?

Ji bus naudinga Luhansko oligarchų ir aukšto rango pareigūnų klikai. Susidaro įspūdis, kad jie taip dažnai mini federalizaciją tam, kad visam laikui mūsų gyvenimuose jie įsitvirtintų tarsi feodaliniai princai.

Ar jums tikrai patinka, kaip vietos politinis elitas valdo miestą ir regioną? Pažvelkite į apleistas gatves, gamyklas, kurios atrodo tarsi po bombardavimo, į purvą ir šiukšles mūsų mieste. Negi Europos Sąjunga visa tai padarė? Argi Amerika sugriovė viską ir privertė purvo bei šiukšlių?

Pamąstykite: vietos politinis elitas, kuris yra pavogęs viską, ką tik galėjo, kitų rankomis daro savo juodus darbus. Ir jūs esate tie, kurių rankomis jie naudojasi.“

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min