Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gegužės 15d. 18:11

Luhansko srityje teroristai užėmė angliakasybos įmonę

Separatistai Slovjanske
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Teroristas

Luhansko srityje ginkluoti vyrai užėmė administracinį anglies kasybos įmonės „Donbasantracit“ pastatą, skelbia korespondent.net.

Pranešama, kad teroristai pastatą užėmė ketvirtadienį apie vidurdienį. 

Išvakarėse Ukrainos angliakasių profsąjungos vadovas Michailas Volynecas kreipėsi į Ukrainos valdžią, prašydamas Donbaso angliakasiams išduoti ginklus, kad šie galėtų saugoti šachtas nuo teroristų. 

„Donbasantracit“ - valstybinė anglies gavybos įmonė, kuriai priklauso septynios šachtos. Įmonėje dirba apie 9 tūkst. žmonių. Praėjusiais metais įmonė iškasė 1,4 mln. tonų anglies. 

Anksčiau šachtininkai jau išreiškė savo nepritarimą separatistiniam judėjimui. „Šachtininkai nepalaikys separatistų. Tam yra priežastis. Jie gerai žino tai, kad Rusijoje praėjusiais metais 40 proc. sumažėjo investicijos į angliakasybos pramonę. Be to, visi žino, kad ten vykdoma anglių gavyba stambiuose sluoksniuose, o daugiau kaip 60 proc. – karjeruose, atviru būdu. Tokiose šachtose išlaidos sudaro 10 dolerių vienai tonai. Donbaso šachtininkai žino ir tai, kad, pavyzdžiui, Rostovo srityje uždarytos visos šachtos, išskyrus tris objektus, kurie priklauso ukrainiečių verslininkui Rinatui Achmetovui, ir kurie teikia anglį ukrainiečių vartotojams“, – sakė M.Volynecas. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min