Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lukašenka asmeniškai liepė paskelbti Putiną kompromituojančią medžiagą, teigia jo aplinka

Aleksandras Lukašenka
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Aleksandras Lukašenka
Šaltinis: BNS
0
A A

Rusijos premjerą Vladimirą Putiną kompromituojanti medžiaga pasirodė Baltarusijos žiniasklaidoje šalies prezidento Aleksandro Lukašenkos administracijos nurodymu, rašo NEWSru.com.

Pasak A.Lukašenkai artimų žmonių, jis laiko savo pagrindiniu priešu būtent V.Putiną.

Antradienį oficialus Baltarusijos ministrų tarybos laikraštis „Respublika“ paskelbė dalį Boriso Nemcovo pranešimo „Putinas. Rezultatai. 10 metų“. Prie pranešimo buvo pateikti aštrūs žurnalistės Tatjanos Vladimirovos komentarai.

Kaip sakė Gazeta.ru savo pavardės pageidavęs neskelbti „Respublika“ žurnalistas, visos politinės temos, tarp jų Baltarusijos ir Rusijos tarpusavio santykių tema, į leidinį patenka iš A.Lukašenkos administracijos.

Žurnalisto duomenimis, B.Nemcovo pranešimas laikraščio „Respublika“ vyriausiajam redaktoriui buvo perduotas asmeniškai nuo A.Lukašenkos padėjėjo, Baltarusijos prezidento vyriausiosios ideologijos valdybos viršininko Vsevolodo Jančevskio.

Kaip pažymi Baltarusijos ekspertai, A.Lukašenka, davęs nurodymą paskelbti kompromituojamą medžiagą, smogė smūgį ir Baltarusijos premjerui Sergejui Sidorskiui, kurį, remiantis gandais, Maskva norėtų matyti nauju Baltarusijos prezidentu.

Juk iš publikacijos matyti, kad būtent ministrų taryba, kurios organas yra „Respublika“, kritikuoja V.Putiną.A.Lukašenka, davęs nurodymą paskelbti kompromituojamą medžiagą, smogė smūgį ir Baltarusijos premjerui Sergejui Sidorskiui.

Pats B.Nemcovas labai stebisi, kad jo parašytas pranešimas panaudotas „dviejų plačiai užsimojusių autoritarinių lyderių isteriškame kompromituojamos medžiagos kare“, pažymi Gazeta.ru.

Visuomenės tarybos prie A.Lukašenkos administracijos atstovai pripažino, kad Maskvos ir Minsko informacinis karas vyksta, bet V.Putiną kompromituojamos medžiagos užsakymo nepatvirtino.

Kaip pareiškė buvęs Atstovų Rūmų deputatas, A.Lukašenkos šalininkas Sergejus Kostianas, Baltarusijos valdžiai seniai žinojo, kad informacinę ataką prieš A.Lukošenką inicijavo asmeniškai V.Putinas.

V.Putino sekretorius spaudai Dmitrijus Peskovas antradienį pareiškė, kad premjeras nereaguos į paskelbtas spaudoje ištraukas iš B.Nemcovo pranešimo. Tačiau D.Peskovas pažymėjo, kad pranešimo kokybė „galėtų būti geresnė“, o jo „angažuotumas nekelia abejonių“.
Informacinis karas tarp Maskvos ir Minsko prasidėjo birželio pradžioje, ir dingstis jam buvo nesutarimai dėl Baltarusijos įstojimo į Muitų sąjungą ir eilinis „dujų karo“ etapas.

Liepos 4 dieną televizija NTV parodė dokumentinį filmą „Krikšto tėtušis“ ((Kriostnyj batka), kuriame A.Lukašenka faktiškai kaltinamas savo politinių oponentu fiziniu pašalinimu ir diktatūros įvedimu šalyje. Tą pačią dieną kanalas anglų kalba „Russia Today“ parodė filmuką apie „paskutinį Europos diktatorių“.Baltarusijos valdžiai seniai žinojo, kad informacinę ataką prieš A.Lukošenką inicijavo asmeniškai V.Putinas.

Baltarusijos atsakymas buvo Gruzijos prezidento Michailo Saakašvilio interviu, kurį šalies televizija parodė liepos 15 dieną. Didelę dalį 12 minučių interviu M.Saakašvilis skyrė Rusijos užsienio politikos kritikai.

Praėjusį penktadienį televizijos kanalas NTV parodė filmą „Krikšto tėtušis–2“, kuriame papildė ir išplėtė pareikštus kaltinimus A.Lukašenkai. Baltarusijos lyderis šįkart pakomentavo siužetą ir pareiškė įsitikinimą, kad jį kompromituojančią medžiagą užsakė kolegos Rusijoje.  

„Aš žinau, kas šiuos nurodymus duoda, kas šiems procesams vadovauja“, – sakė A.Lukašenka.

Pasak jo, tai padarė „supermilijardieriai“, kuriems jis – svetimas žmogus.

Ekspertai mano, kad Minskas gali atsakyti į informacinį karą šantažu Muitų sąjungoje, taip pat gali būti uždrausta transliuoti į Baltarusiją Rusijos televizijos kanalus ir kilti naujas „dujų karas“.
Nors Baltarusija netikėtai greitai sutiko įstoti į Muitų sąjungą, A.Lukašenka iš visų jėgų mėgins sustoti Muitų sąjungos stadijoje, antraip jis praras ekonominį savo prezidentavimo pagrindą, pareiškė laikraščiui „Trud“ NVS šalių instituto vadovo pavaduotojas Vladimiras Žarichinas.

 Eksperto nuomone, kadangi iš bendrosios ekonominės erdvės pradės laisvai judėti kapitalas, tai prives prie korporatyvinės valstybės, kokia yra Baltarusija, žlugimo.

Kaip pažymi politologas, kadangi pagal muitų susitarimus importas bus apmokamas prie Muitų sąjungos sienos, A.Lukašenka gali šantažuoti Maskvą tuo, kad neatiduos pinigų.

Kaip rašo „Trud“, informacinio karo pradžia gali rodyti, kad tam tikra Rusijos politikų dalis pagaliau išsirinko savo kandidatą į Baltarusijos prezidentus.

Ekspertės Baltarusijos klausimais iš Londono Valstybės ideologijų instituto Natalijos Leščenko nuomone, Maskva nusprendė statyti už pilietinės kampanijos „Europinė Baltarusija“ vadovą Andrejų Sanikovą.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min