-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Luvro pinigų geidžia 18 bankų

Garsusis Šveicarijos bankas UBS, Amerikos „JP Morgan Chase“ ir dar 16 finansinių institucijų varžosi dėl teisės tvarkyti Prancūzijos Luvro dovanojamąjį fondą.
Šveicarijos bankas
Šveicarijos bankas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Luvras Bankas

Į šį fondą jau pervesti Jungtinių Arabų Emyratų pinigai, kad Abu Dabyje būtų įkurtas Luvro filialas. Šį mėnesį Luvro fondo sąskaitoje turi atsidurti 175 mln. eurų, o dar 250 milijonų bus pervesta 2009-2027 metais. Vasarį pervesti pinigai bus panaudoti papildomai eksponatų saugyklai pastatyti ir Senovės Graikijos bei Senovės Romos meno ekspozicijoms atnaujinti, ketinama atidaryti ir kelias naujas parodų sales.

Luvras pardavė Jungtiniams Arabų Emyratams naudoti savo vardą būsimame muziejaus filiale Abu Dabyje jau 2007 metų kovo mėnesį. Šio sandorio suma – 400 mln. eurų. Dar apie 1 milijardą eurų arabams kainuos to filialo statyba, kurią numatoma baigti iki 2012 metų.

Luvras užima trečiąją vietą pasaulyje pagal ekspozicijų plotą, tačiau jis yra labiausiai pasaulyje lankomas muziejus, per metus jame apsilanko 8,5 mln. žmonių.

Luvras užima trečiąją vietą pasaulyje pagal ekspozicijų plotą, tačiau jis yra labiausiai pasaulyje lankomas muziejus, per metus jame apsilanko 8,5 mln. žmonių.

Dovanojamieji fondai

Dovanojamuosius fondus muziejai įkuria tam, kad galėtų investuoti paaukotas lėšas, taip pat į juos pervedami už bilietus gauti pinigai. Tokia schema labiausiai paplitusi Jungtinėse Valstijose. Pervesdami pinigus į dovanojamuosius fondus muziejai tikisi tas lėšas panaudoti ilgalaikėje perspektyvoje.

Milžiniški banko UBS nuostoliai

Suprantama, kodėl Luvro pinigais taip susidomėjo bankai. Jų nuostoliai auga diena iš dienos. Net solidžiausias Europos bankas – Šveicarijos bankas UBS – pranešė, kad per metus prarado 19 697 milijardų Šveicarijos frankų (apie 45 mlrd. litų). Beveik pusės šios sumos jis neteko paskutinį praėjusių metų ketvirtį prarasdamas net 8,1 mlrd. Šveicarijos frankų. Tai daug daugiau, nei prognozavo analitikai, kalbėję apie 6,2 mlrd. frankų nuostolius. Todėl suprantama, kodėl praėjusius metus bankas UBS vadina pačiais blogiausiais per visą savo istoriją. Dabar banko biudžete žiojėja 20 mlrd. frankų skylė, nors dar 2006 metais jis buvo gavęs 12 mlrd. dolerių pelną.

Banko vadovybė nutarė atleisti 2000 darbuotojų iš investicinio banko skyriaus, nors jau pernai buvo atleidusi iš visų savo padalinių 9000 žmonių.

UBS vis mažiau pasitiki ir klientai – tiek individualūs, tiek verslo. Jie masiškai atsiiminėja pinigus – per pastaruosius tris mėnesius iš banko atsiimta 86 mlrd. eurų. Bandydama gelbėti gerą banko vardą jo vadovybė nutarė įkurti naują padalinį, kuris rūpintųsi individualiais klientais, dirbdamas išvien su skyriais, aptarnaujančiais verslo ir užsienio klientus. Tačiau valdyboje nenumatyta jokių permainų, todėl finansų ekspertai skeptiškai vertina banko deklaruojamus pertvarkymus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius