TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lenkija sukrėsta. L.Walęsa: „Ši nelaimė antroji po Katynės“ (atnaujinta 15.46 val.)

Po kraupios žinios vėliava ant Lenkijos prezidento rūmų buvo nuleista iki pusės stiebo.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Po kraupios žinios vėliava ant Lenkijos prezidento rūmų buvo nuleista iki pusės stiebo.
Šaltinis: 15min
0
A A

Buvęs Lenkijos vadovas Lechas Walęsa šeštadienio rytą įvykusią aviakatastrofą, per kurią žuvo šalies prezidentas Lechas Kaczynskis ir jį lydėjusi oficiali aukštų Lenkijos valdžios pareigūnų bei žinomų visuomenės veikėjų delegacija, prilygino Katynės tragedijai.

„Tai nelaimė antroji po Katynės tragedijos. Ten mums ketino galvas nupjauti ir dabar taip pat žuvo mūsų šalies elitas, tai didelis praradimas, – pasakė L.Walęsa TVN24. – Nepaisant skirtumų, tai didelis intelektualus praradimas valstybei. Jau antrą kartą iš mūsų išplėšė dalį mūsų šalies elito, reikės daug pastangų, kad galėtume atstatyti tai, kas prarasta.“

Kitas buvęs Lenkijos vadovas, Aleksandras Kwasniewskis, TVN24 sakė: „Tai dramatiška, prakeikta Katynė. Pažįstami skambino, klausė, ar mes neskridome. Kiekviena minutė buvo vis dramatiškesnė. Tai didelis praradimas, kurio neįmanoma bus pamiršti“.

„Jie skrido į Katynę pagerbti mūsų nužudyto elito atminimą. Jie žuvo nespėję to padaryti. Tai randas, kurį bus sunku užglaistyti. Kiekviena pavardė žuvusiųjų sąraše yra kaip pjūvis peiliu,“ – pabrėžia A.Kwasniewskis. Trys iš žuvusiųjų katastrofoje buvo ypatingai artimi žmonės buvusiam Lenkijos prezidentui. Jo nuomone, sunku patikėti, kad kas nors galėjo išgyventi per tokią katastrofą.

„Premjeras Donaldas Tuskas, sužinojęs apie prezidento mirtį, verkė, – radijui ZET pasakojo Lenkijos užsienio reikalų ministras Radosławas Sikorskis. – Mano pareiga buvo informuoti premjerą, Seimo maršalką ir prezidento brolį Jaroslawą Kaczynskį“.

Varšuvoje žmonės plūsta prie Berlvederio rūmų, kuriuose įsikūrusi prezidentūra, visa šalis ištikta šoko. Užuojautą norintys išreikšti varšuviečiai neša gėles ir žvakes. Šalyje kas 2 valandos bus laikomos mišios tragedijos aukoms atminti.

Po Prezidento mirties, kaip numatyta pagal šalies konstituciją, valdžią perėmė Seimo maršalka Bronisławas Komorowskis. Svarbiausio valstybėje asmens funkcijas jis vykdys iki prezidento rinkimų.

Pranešama, kad po tragiškos lėktuvo katastrofos Lenkijos premjeras D.Tuskas sušaukė neeilinį ministrų kabineto posėdį. Jis turėtų įvykti 14 val. Varšuvos (15 val. Lietuvos) laiku. Per posėdį bus paskelbta prezidento rinkimų data. Jie pagal konstituciją turėtų būti surengti per 60 dienų.

Lenkijoje gedulas truks savaitę (papildyta 15.46 val.)

Neeilinis Lenkijos ministrų kabineto posėdis prasidėjo tylos minute.

„Tai viena didžiausių tragedijų Lenkijos istorijoje. Norėčiau visų lenkų vardu perduoti užuojautą šeimoms, kurių artimieji žuvo katastrofoje. Taip pat norėčiau perduoti gautas užuojautas Lenkijos piliečiams. Pirmieji paskambino Vladimiras Putinas ir Dmitrijus Medvedevas, tačiau užuojautos žodžiai sklinda iš viso pasaulio, ir mes tai labai vertiname“, – pareiškė premjeras D.Tuskas.

Kaip pranešė premjeras, gedulas Lenkijoje dėl šalį sukrėtusios tragedijos truks savaitę. Sekmadienį lygiai vidurdienį visa Lenkija nuščius dviem minutėms tylos.

„Tragedija palietė ir mane. Reikia spręsti pagrindinius valstybės klausimus. Pažadu, kad Lenkijos valstybės aparatas tęs veiklą, dirbsime 24 valandas per parą. Palaikau ryšį su visomis svarbiausiomis instancijomis ir svarbiausiais asmenimis. Taip pat noriu paprašyti, kad dabar gerbtume savo artimuosius praradusias šeimas ir galvotume apie gedulą“, – sakė D.Tuskas.

Po vyriausybės posėdžio D.Tuskas ketina išskristi į Smolenską. Jam grįžus iš katastrofos vietos turėtų būti surengtas dar vienas neeilinis vyriausybės posėdis.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min