Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

M.Barnier: ES linkusi ginti saugumą Airijos saloje bet kurio „Brexit“ scenarijaus atveju

Europos Sąjungos prioritetas yra užtikrinti saugumą Airijos saloje, kur įsikūrusi Airijos Respublika ir Jungtinei Karalystei priklausanti Šiaurės Airija, bet kurio „Brexit“ scenarijaus atveju, ketvirtadienį pareiškė Bendrijos vyriausiasis „Brexit“ derybininkas Michelis Barnier
Michelis Barnier
Michelis Barnier: ES linkusi ginti saugumą Airijos saloje bet kurio „Brexit“ scenarijaus atveju / „Scanpix“/AP nuotr.

„Ministras pirmininkas [Borisas] Johnsonas pasakė, kad Jungtinė Karalystė iš ES išstos spalio 31 dieną. Bet kuriuo atveju ES ir toliau gins savo piliečių ir kompanijų interesus – kaip ir sąlygas taikai ir stabilumui Airijos saloje [užtikrinti]. Tai yra mūsų pareiga ir atsakomybė“, – parašė jis socialiniame tinkle „Twitter“.

Pasak B.Johnsono, pagrindinis jo pirmtakės Theresos May vyriausybės su Briuseliu pasiekto „Brexit“ susitarimo trūkumas – vadinamoji apsidraudžiamoji priemonė (backstop), turinti užtikrinti, kad po JK išstojimo iš ES siena tarp Šiaurės Airijos ir Airijos Respublikos išliks atvira. Britų premjeras reikalauja pakeisti šią sąlygą, nes priešingu atveju JK paliks ES spalio 31 dieną be sutarties.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Borisas Johnsonas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Borisas Johnsonas

Tačiau Briuselis ne kartą pareiškė, kad neketina keisti jau pasiekto susitarimo dėl JK pasitraukimo iš ES – vieno iš dviejų „Brexit“ dokumentų, suderintų su Londonu.

Apsidraudžiamosios priemonės mechanizmas numatytas tam atvejui, jeigu ES ir JK nepavyks pasiekti prekybos susitarimo. Vis dėlto kritikai tikina, kad šis mechanizmas priverstų JK laikinai likti ES muitų sąjungoje ir priklausyti nuo bloko.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius