Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

M.Le Pen pastebėta „Trumpo bokšte“, bet su D.Trumpu nesusitiko

Marine Le Pen „Trumpo bokšte“
Nuotr. iš „Twitter“ / Marine Le Pen „Trumpo bokšte“
Šaltinis: 15min
2
A A

Prancūzijos kraštutinės dešinės partijos „Nacionalinis frontas“ (NF) lyderė Marine Le Pen ketvirtadienį atvyko į išrinktajam JAV prezidentui Donaldui Trumpui priklausantį „Trumpo bokštą“. Tiesa, D.Trumpas ir viešnia iš Prancūzijos nesusitiko.

Prancūzijos prezidente siekianti tapti M.Le Pen ketvirtadienį buvo pastebėta dangoraižyje, tačiau žurnalistams atsisakė atskleisti, ar ji atvyko susitikti su D.Trumpu, rašo „Reuters“.

M.Le Pen pastate buvo matyta besikalbanti su trimis vyrais. Vienas jų – jos partneris ir NF viceprezidentas Louis Aliot'as. Ji taip pat neatsakė, ar „Trump Tower“ lankėsi asmeniniais, ar profesiniais tikslais.

Penktojoje aveniu Manhatane esančiame „Trump Tower“ su M.Le Pen kavą gėrė ir italų verslininkas Guido „George’as“ Lombardi, gyvenantis šiame dangoraižyje.

Apie JAV ir tarptautinę politiką rašantis tinklalapis „Politico“ rašė, kad šis verslininkas save vadina D.Trumpo ryšininku kontaktams su Europos kraštutinių dešiniųjų politinėmis partijomis.

„Privatus apsilankymas“

Pernai lapkritį D.Trumpas buvo susitikęs su kita įtakinga Europos kraštutinių dešiniųjų figūra, vienu iš pagrindinių Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos aktyvistų Nigelu Farage’u. Pastarasis buvo nufotografuotas stovintis greta besišypsančio D.Trumpo, iš pasitenkinimo plačiai pražiota burna.

„Twitter“ nuotr./Donaldas Trumpas ir Nigelas Farage'as Niujorko dangoraižyje „Trump Tower“
„Twitter“ nuotr./Donaldas Trumpas ir Nigelas Farage'as Niujorko dangoraižyje „Trump Tower“

„Ji nesusitinka su niekuo iš mūsų komandos“, – sakė D.Trumpo atstovė spaudai Hope Hicks žurnalistams.

„Jokių susitikimų. Tai visuomeninis pastatas“, – sakė kitas išrinktojo prezidento atstovas Seanas Spiceris.

Po kelių valandų M.Le Pen draugai patvirtino, kad ji nenori viešumo.

„Privatus apsilankymas. Jokio pareiškimo“, – parašė L.Aliot, žinute atsakydamas į klausimą, ar M.Le Pen pabendraus su dangoraižio vestibiulyje lūkuriuojančiais žurnalistais.

Nors po D.Trumpo pergalės lapkričio 8 dieną vykusiuose rinkimuose policija ėmėsi griežtų saugumo priemonių „Trump Tower“, dangoraižio vestibiulis yra vieša erdvė, ir lankytojams leidžiama netrukdomai vaikščioti po ten įsikūrusias suvenyrų parduotuves bei kavines.

„Nesikreipėme į D.Trumpo rinkimų kampanijos komandą, nesikreipėme į patį poną D.Trumpą, nors jis yra mano draugas“, – sakė G.Lombardi žurnalistams.

G.Lombardi sakė, jog trečiadienį vakare per privatų susitikimą „Trump Tower“ supažindino M.Le Pen su verslininkais, pramonininkais ir diplomatais iš Jungtinių Tautų, kuriuos apibūdino kaip savo draugus ir potencialius finansinius rėmėjus.

M.Le Pen telkia jėgas kovai dėl Prancūzijos prezidento posto. Viešosios nuomonės apklausos rodo, kad ji turėtų prasimušti į gegužę vyksiantį antrąjį rinkimų turą, tačiau jame pergalė prognozuojama konservatorių stovyklos kandidatui Francois Fillonui.

G.Lombardi žurnalistams sakė, jog „taip jau nutiko, kad M.Le Pen yra čia, nes tiesiog aš čia gyvenu“. Jis pridūrė, kad penktadienį FN lyderė tikriausiai vyks į Vašingtoną susitikti su Kongreso nariais.

G.Lombardi sakė, jog trečiadienį vakare per privatų susitikimą „Trump Tower“ supažindino M.Le Pen su verslininkais, pramonininkais ir diplomatais iš Jungtinių Tautų, kuriuos apibūdino kaip savo draugus ir potencialius finansinius rėmėjus.

„Nenorėjome surengti jai vakarėlio kažkokiame restorane ir kokioje nors viešoje vietoje, todėl suorganizavome labai privatų renginį, kaip aš sakau, grupei draugų. Taip jau nutiko, kad jis vyko „Trump Tower“, – aiškino verslininkas.

M.Le Pen viena pirmųjų iš užsienio politikų pasveikino D.Trumpą su jo netikėta pergale prezidento rinkimuose, itin pradžiuginusia kraštutinių dešiniųjų politines jėgas Europoje.

M.Le Pen populiarumas Prancūzijoje smarkiai padidėjo išaugus visuomenės nepasitenkinimui politikos elitu ir po virtinės džihadistų atakų sustiprėjus nerimui dėl migrantų. Šie du veiksniai taip pat nemažai prisidėjo prie „Brexit“ stovyklos pergalės referendume Britanijoje ir D.Trumpo iškilimo Jungtinėse Valstijose.

M.Le Pen, kaip ir D.Trumpas, neslepia simpatijų Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, o Maskva stengiasi palenkti į savo pusę FN ir kitas populistines, prieš Europos Sąjungą nusistačiusias politines partijas. M.Le Pen partija yra gavusi pinigų iš Rusijos banko.

Ultrakonservatyvus tinklalapis „Breitbart News“, kurio buvęs direktorių tarybos pirmininkas Stephenas Bannonas yra D.Trumpo vyriausiasis strategas, nekart itin palankiai atsiliepė apie M.Le Pen.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Steve'as Bannonas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Steve'as Bannonas

Antiisteblišmento politike save vadinanti M.Le Pen ėmėsi pastangų atsieti savo partiją nuo potencialius rinkėjus atstumiančio rasistinio ir antisemitinio įvaizdžio, puoselėto jos tėvo Jeano-Marie Le Peno (Žano Mari Le Peno), anksčiau vadovavusio FN

Pagrindiniai M.Le Pen politinės programos tikslai yra imigracijos suvaržymas, kova su islamo fundamentalizmu ir Prancūzijos pasitraukimas iš ES.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Marine Le Pen
AFP/„Scanpix“ nuotr./Marine Le Pen

Tiek D.Trumpas, tiek M.Le Pen minimi perspėjimuose, kad pasaulyje vis didesnį nerimą kelia kylantys populistų politikai. „Human Rights Watch“ teigia, kad jų atėjimas į valdžią grasina globalioms žmogaus teisėms.

Po D.Trumpo pergalės JAV prezidento rinkimuose M.Le Pen pareiškė, kad ji, D.Trumpas ir Vladimiras Putinas valdžioje „būtų gerai taikai pasaulyje“.

Komentarai: 2
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min