Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

M.Pence'as kritikuojamas dėl sprendimo per vizitą Airijoje apsistoti D.Trumpo viešbutyje

Airijoje viešintis JAV viceprezidentas Mike'as Pence'as antradienį nusprendė apsistoti prezidentui Donaldui Trumpui priklausančiame golfo kurorte ir savo veiksmais išprovokavo naują kontroversiją dėl Baltųjų rūmų vadovo šeimos verslui išleidžiamų mokesčių mokėtojų pinigų.
Mike'as Pence'as
Mike'as Pence'as / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Golfo klubas „Trump International Golf Links & Hotel“ yra įsikūręs Airijos vakarinėje pakrantėje esančiame Dunbege, maždaug už 300 km nuo Dublino, kur vyksta M.Pence'o oficialūs renginiai.

Paklaustas, ar D.Trumpas paprašė M.Pence'o ten pasilikti, viceprezidento personalo vadovas Marcas Shortas atsakė, kad tai nebuvo „panašu į įsakymą“.

„Manau, kad tai buvo pasiūlymas“, – pažymėjo M.Shortas.

Anot jo, M.Pence'as planavo apsilankyti Dunbege, nes iš ten kilusi jo šeima, todėl D.Trumpas pasiūlė kolegai: „Tuomet tau reikėtų apsistoti mano valdose“.

Be to, pridūrė M.Shortas, JAV Slaptoji tarnyba saugoja šį objektą, „todėl (pareigūnai) išmano realijas ir logistiką tame komplekse“.

Tuo metu Atstovų Rūmų narys iš Kalifornijos Ted Lieu griežtai sukritikavo M.Pence'o sprendimą.

„Ei, (viceprezidente): davėte priesaiką Konstitucijai, o ne Donaldui Trumpui. Mokesčių mokėtojų pinigų nukreipimas prezidentui viešint jo kurorte yra tikrų tikriausia korupcija“, – parašė jis socialiniame tinkle „Twitter“.

Paties prezidento, jo aplinkos ir užsienio valdininkų apsilankymas D.Trumpo nekilnojamojo turto objektuose neretai tampa kritikos objektu.

Kritikai dažnai atkreipia dėmesį į JAV Konstitucijos nuostatą, draudžiančią JAV pareigūnams imti užsienio vyriausybių lėšas.

Kaip neseniai pareiškė D.Trumpas, jis norėtų, kad kitas Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių susitikimas, numatytas kitąmet Jungtinėse Valstijose, vyktų jam priklausančiame Doralo golfo kurorte, esančiame netoli Majamio.

„Neradome nieko, kas galėtų bent iš dalies prilygti jam“, – sakė jis žurnalistams rugpjūtį Prancūzijoje vykusio G-7 forumo kuluaruose.

Baltųjų rūmų šeimininkui išsakius tokius komentarus, JAV Atstovų Rūmus kontroliuojantys demokratai pagrasino atlikti tyrimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius