2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

M.Podoliakas: patriarcho Kirilo raginimas dėl kalėdinių paliaubų yra spąstai Ukrainai

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjas Mychaila Podoliakas, komentuodamas Rusijos Ortodoksų Bažnyčios vadovo Kirilo raginimą per stačiatikių Kalėdas sudaryti paliaubas, pareiškė, kad tai tik būdas įvilioti šalį į spąstus.
Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio kanceliarijos patarėjas Mychaila Podoliakas
Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio kanceliarijos patarėjas Mychaila Podoliakas / „Ukrinform“/„Scanpix“

Socialiniame tinkle „Twitter“ M.Podoliakas priminė, kad Rusijos Ortodoksų Bažnyčia ir pats patriarchas Kirilas viešai ragino vykdyti ukrainiečių genocidą, o paliaubų per stačiatikių Kalėdas idėja yra spąstai ir propagandos elementas.

„Rusijos Ortodoksų Bažnyčia nėra pasaulinės ortodoksijos autoritetas ir veikia tik kaip „karo propagandistė“. Rusijos Ortodoksų Bažnyčia ragino vykdyti ukrainiečių genocidą, skatino masines žudynes ir reikalauja dar labiau militarizuoti Rusijos Federaciją. Todėl Rusijos Ortodoksų Bažnyčios pareiškimai apie „Kalėdų paliaubas“ yra ciniški spąstai ir propagandos elementas“, – teigė M.Podoliakas.

Rusijos Ortodoksų Bažnyčios vadovas Kirilas ketvirtadienį paragino nutraukti ugnį Ukrainoje per stačiatikių Kalėdas, kurias šią savaitę švenčia abi šalys.

„Aš, Kirilas, Maskvos ir visos Rusios patriarchas, kreipiuosi į visas tarpusavio konflikto šalis, ragindamas nutraukti ugnį ir sudaryti kalėdines paliaubas nuo sausio 6 dienos 12 val. iki sausio 7 dienos 24 val., kad stačiatikiai galėtų dalyvauti pamaldose Kalėdų išvakarėse ir Kristaus gimimo dieną“, – pareiškė jis oficialioje Bažnyčios interneto svetainėje.

Patriarchas Kirilas, artimas Vladimiro Putino bendražygis, yra vienas aktyviausių karo prieš Ukrainą palaikytojų ir ne kartą viešai teigiamai pasisakė apie vykdomą Rusijos agresiją kaimyninėje šalyje.

Po Rusijos įsiveržimo į Ukrainą patriarchas Kirilas savo pamoksluose dažnai minėjo karinius veiksmus. Be kita ko, jis pagrindė Rusijos invazijos priežastis ir ragino rusus „dvasiškai mobilizuotis“.

Dėl Rusijos Ortodoksų Bažnyčios vadovo pozicijos Ukrainos Ortodoksų Bažnyčia gegužės pabaigoje paskelbė nepriklausomybę nuo Maskvos patriarchato. Birželį Jungtinė Karalystė ir Kanada patriarchui Kirilui pritaikė sankcijas. Lietuva liepą uždraudė jam atvykti į šalį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie 15min