15 dienos proga! Metinė prenumerata vos už 7,99 Eur.
Išbandyti
Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2020 01 07 /20:59

M.Pompeo: D.Trumpas sprendimą dėl smūgio Bagdade priėmė remdamasis žvalgybos duomenimis

JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo paskelbė, kad sprendimą dėl JAV specialiosios operacijos Irake, per kurią žuvo iraniečių generolas Qasemas Soleimani, prezidentas Donaldas Trumpas priėmė remdamasis gausiais žvalgybos duomenimis.
Mike'as Pompeo Vokietijoje
Mike'as Pompeo: D.Trumpas sprendimą dėl smūgio Bagdade priėmė remdamasis žvalgybos duomenimis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Visuomet, kai prezidentas priima panašios svarbos sprendimą, prieš tai būna daug duomenų ir informacijos“, – antradienį per spaudos konferenciją sakė M.Pompeo.

Pasak jo, Q.Soleimani prisidėjo prie „šimto tūkstančių nužudymų Sirijoje ir didelio šalių – Libano ir Irako – sugriovimo“.

Paklaustas, ar prieš penktadienio smūgį Bagdade, kurio metu žuvo Q.Soleimani, buvo tartasi su teisininkais, M.Pompeo atsakė tikslių detalių nežinantis.

„Teisininkai dažnai peržiūri visas JAV prezidentui pateikiamas galimybes dar prieš tai, kai jos pateikiamos“, taip garantuojant visapusišką teisinį patikrinimą, sakė JAV diplomatijos vadovas.

„Esu įsitikinęs, kad taip buvo ir šiuo atveju, nors tiksliai to nežinau“, – nurodė jis.

M.Pompeo išjuokė Irano užsienio reikalų ministro Mohammado Javado Zarifo teiginį, kad Q.Soleimani, kuris vadovavo Irano Revoliucinės gvardijos veiksmams užsienyje, į Bagdadą buvo nuvykęs su diplomatine misija.

„Ar kas nors čia tuo tiki? Ar yra kokia nors istorija, kuri rodytų, jog bent kiek įmanoma, kad šis malonus džentelmenas, šis puikios rūšies diplomatas Qasemas Soleimani buvo nuvykęs į Bagdadą dėl idėjos vykdyti taikos misiją?“ – klausė jis.

M.Pompeo taip pat atmetė tvirtinimus, kad Q.Soleimani vyko padėti dėl Saudo Arabijos remiamo taikos susitarimo.

„Mes žinome, kad tai nebuvo tiesa“, – sakė jis.

Komentuodamas D.Trumpo žodžius, kad JAV gali smogti Irano kultūros paveldo objektams, M.Pompeo sakė, kad sprendimai bus priimami pagal karo įstatymus.

VIDEO: Bagdade per JAV smūgį nukautas svarbus Irano sukarintų pajėgų vadas Q.Soleimani – žada keršyti

„Kiekvienas taikinys bus išstudijuotas, vis veiksmai bus vykdomi pagal tarptautinius karo įstatymus. Aš dirbau dėl šio projekto ir esu dėl jo tikras“, – pažymėjo valstybės sekretorius.

Vėliau socialiniame tinkle „Twitter“ M.Pompeo parašė, kad JAV „labai gerbia Persijos istoriją ir jos simbolius, tokius kaip Persepolis, Imamo aikštė [Isfahane] ir Kyro kapas“.

Tačiau jis apkaltino Irano Islamo Respubliką „išniekinus visa, kas brangu iraniečiams“.

„Niekas Persijos kultūrai nepakenkė labiau už Islamo Respubliką, [kuri] negerbia Kyro ir švenčių, tokių kaip Novrūzas (persų Naujieji metai), draudžia šokį ir nutraukia religinę toleranciją“, – nurodė M.Pompeo.

Diplomatijos vadovas atsisakė pakomentuoti žurnalistams JAV atsisakymą išduoti vizą M.J.Zarifui, planavusiam dalyvauti Jungtinių Tautų susitikimuose Niujorke.

Tačiau M.Pompeo pabrėžė, kad JAV „visuomet vykdys savo įsipareigojimus, kaip reikalauja JT“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius