Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

M.Pompeo: JAV netrukdys pastangoms mažinti taršą plastiku

JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo antradienį pažadėjo, kad Jungtinės Valstijos nežlugdys tarptautinių pastangų pažaboti taršą plastiku, pasigirdus skundams, kad Vašingtonas nepalaiko vis stiprėjančio supratimo, jog būtina išvalyti pasaulio vandenynus.
Mike'as Pompeo Kongrese
Mike'as Pompeo / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.

Senato posėdyje paklaustas, ar Jungtinės Valstijos stabdo tarptautines pastangas siekti pažangos šiuo klausimu, M.Pompeo atsakė: „Šis klausimas yra svarbus. Tai prioritetas.“

„Tikiuosi, kad mano komanda nevilkins šio klausimo sprendimo“, – pridūrė valstybės sekretorius.

„Mes neturėtume taip elgtis, o aš esu pasirengęs padaryti viską, kad užkirsčiau tam kelią, jei apie tai sužinočiau“, – pažymėjo M.Pompeo, tačiau neužsiminė apie konkrečius politinius veiksmus.

Jungtinių Tautų duomenys rodo, jog kasmet į vandenynus patenka apie aštuonis milijonus tonų plastiko, dėl kurio susižaloja ar žūsta milijonas paukščių ir daugiau nei 100 tūkst. jūrų žinduolių per metus.

Šis M.Pompeo atsakymas buvo skirtas senatoriui Sheldonui Whitehouse‘ui, pareiškusiam, kad JAV įstatymų leidėjai savo partijose susitarė dėl būtinybės pažaboti taršą plastiku.

„Vis dėlto naujienų pranešimuose, pasakojančiuose apie derybas šiuo klausimu tarptautiniu mastu, nuolat pranešama, kad Jungtinės Valstijos stabdo pastangas“, – pareiškė demokratams atstovaujantis S. Whitehouse‘as.

Praėjusį mėnesį maždaug 180-ies vyriausybių atstovai – tarp kurių nebuvo JAV atstovų – Ženevoje susitarė priimti teisės aktus, reguliuojančius plastiko atliekų tvarkymą.

Jungtinės Valstijos nebalsavo, nes jos nėra ratifikavusios Bazelio konvencijos dėl pavojingų atliekų tarpvalstybinių pervežimų bei jų tvarkymo kontrolės, kurią 1989 metais priėmė Jungtinės Tautos.

Visgi aplinkosaugos aktyvistai teigia, kad Jungtinės Valstijos atkalbinėja kitas šalis nuo Bazelio sutarties nuostatų griežtinimo, teigdamos, kad reikia daugiau laiko.

Japonija, kuri kaip ir Jungtinės Valstijos yra pagrindinė plastiko vartotoja, išreiškė viltį, kad susitarimas dėl atliekų mažinimo bus pasiektas per didžiojo dvidešimtuko aukščiausiojo lygio susitikimą Osakoje šio mėnesio pabaigoje.

Tuo tarpu Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau pirmadienį pranešė, kad nuo 2021 Kanadoje bus uždraustas vienkartinis plastikas, įskaitant iš jo pagamintus maišelius, šiaudelius, stalo įrankius ir lėkštes.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius