Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

M.Pompeo skundžiasi nepakankamu Europos palaikymu JAV po Q.Soleimani nužudymo

JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo penktadienį pareiškė, kad Vašingtono sąjungininkių Europoje reakcija į amerikiečių Irake įvykdytą įtakingą Irano pajėgų vado generolo Qasemo Soleimani nužudymą nebuvo tokia „paslaugi“, kaip jis tikėjosi.
Mike'as Pompeo Berlyne
Mike'as Pompeo / „Scanpix“/AP nuotr.

M.Pompeo ragino pasaulio pareigūnus aptarti šią ataką, sulaukusią JAV prezidento Donaldo Trumpo sąjungininkų respublikonų ir Amerikos artimo sąjungininko Izraelio liaupsių, bet dauguma kitų šalių buvo reiškiami aštrūs perspėjimai dėl regione galinčios padidėti įtampos.

„Pastarąsias pusantros, dvi dienas praleidau kalbėdamasis su partneriais regione, pasakodamas jiems, ką mes darome, kodėl tai darome, prašydamas jų palaikymo. Jie visi buvo fantastiški“, – televizijai „Fox News“ sakė M.Pompeo.

„Vėliau pokalbiai su mūsų partneriais kitose vietose nebuvo tokie geri. Tiesą sakant, europiečiai nebuvo tokie paslaugūs kaip būčiau norėjęs“, – pridūrė jis.

JAV pareigūnai pranešė, kad Q.Soleimani, anksčiau įtrauktas į JAV sankcijų sąrašus, buvo nukautas iš bepilotės skraidyklės paleista raketa, smogusia jo automobiliui šalia Bagdado tarptautinio oro uosto.

Po šios operacijos Europos Sąjungos diplomatijos vadovas Josepas Borrellis (Žozepas Borelis) paragino visus susijusius veikėjus „šiuo itin svarbiu momentu laikytis kuo didžiausio santūrumo ir elgtis atsakingai“.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas irgi paragino elgtis santūriai, o Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas pareiškė, kad svarbiausia būtų deeskaluoti padėtį.

„Britai, prancūzai, vokiečiai – visi turi suprasti, kad tai, ką padarėme, ką padarė amerikiečiai, taip pat išgelbėjo gyvybių Europoje“, – tvirtino M.Pompeo.

„Tai buvo geras dalykas visam pasauliui. Raginame visus pasaulyje palaikyti, ką stengiasi daryti Jungtinės Valstijos – užtikrinti, kad Irano Islamo Respublika paprasčiausiai elgtųsi kaip normali valstybė“, – pridūrė jis.

Anksčiau penktadienį M.Pompeo sakė, kad Q.Soleimani planavo artimiausiu metu imtis veiksmų, kėlusių grėsmę Amerikos piliečiams, todėl ir buvo nužudytas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Parašykite atsiliepimą apie 15min