Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 rugpjūčio 15d. 17:13 , Atnaujinta: 2017 rugpjūčio 16d. 07:18

Nelaimės Madeiroje aukų padaugėjo iki 13

Gelbėtojai dirba nelaimės vietoje.
„Scanpix“/AP nuotr. / Gelbėtojai dirba nelaimės vietoje.
Madeiros saloje dideliam medžiui antradienį nuvirtus ant religinės ceremonijos dalyvių prie vienos bažnyčios žuvo 13 žmonių, pranešė Portugalijos pareigūnai. Vyriausybės pareigūnas Pedro Ramosas nurodė, kad dar 49 žmonės buvo sužeisti per incidentą, įvykusį netoli salos sostinės Funšalio.

Per spaudos konferenciją Funšalio ligoninės vyriausiasis chirurgas Miguelis Reisas sakė, kad 12 žmonių, tarp jų keturi vaikai, buvo sunkiai sužeisti. Keturi sužeistieji yra užsieniečiai – Vokietijos, Prancūzijos, Nyderlandų ir Vengrijos piliečiai, pridūrė jis.

Nelaimė įvyko, kai apie 200 metų ąžuolas nuvirto ant žmonių, dalyvavusių tradiciniame religiniame festivalyje Švč.Mergelės Marijos dangun ėmimo dieną.

Rugpjūčio 14–15 dienomis vykstanti Montės Dievo Motinos šventė, per kurią pagerbiama Madeiros šventoji globėja Marija, kasmet pritraukia dideles minias žmonių į bažnyčią viename Funšalio priemiestyje.

Internete buvo paskelbtas mėgėjiškas vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip medis nugriūva, o panikos apimti maldininkai pradeda bėgti.

„Išgirdom traškesį – tuomet medis nuvirto toje vietoje, kur žmonės degino žvakes. Taip pat nukentėjo žmonės, sėdėję ant suolelių šalia fontano“, – televizijai „SIC Noticias“ pasakojo įvykio liudininkas Domingos Perestrelo.

„Kilo didelė panika, nes tai įvyko vidury mišių, likus apie pusvalandžiui iki procesijos pradžios. Ten buvo daugybė žmonių“, – pridūrė jis.

Pareigūnai pradėjo šio incidento tyrimą. Funšalio meras Paulo Cafofo sakė, kad nuvirtęs medis nebuvo pritvirtintas trosais, nes nebuvo laikomas keliančiu pavojų.

Madeiros regiono vyriausybės pirmininkas Miguelis Albuquerque paskelbė trijų dienų gedulą.

Portugalijos premjeras Antonio Costa pareiškė užuojautą aukų šeimoms ir artimiesiems, o prezidentas Marcelo Rebelo de Sousa atvyko į nelaimės vietą pareikšti solidarumo su gedinčiais žmonėmis.

Daug turistų pritraukiančioje didelėje vulkaninėje Madeiros saloje gyvena daugiau kaip 250 tūkst. žmonių; didžioji dauguma jų yra katalikai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

21:57
01:27:07
01:32

15min metų knygų rinkimai

Naujas testas

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min