Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Madridą pabudino sprogimas (nuotraukos)

Madride sprogo furgonas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Madride sprogo autobusiukas su sprogmenimis.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį Madride netoli konferencijų centro ir geležinkelio sprogo autobusiukas, prikrautas sprogmenų. Per išpuolį aukų išvengta, praneša BBC.

Bomba sprogo priešais „Campo de las Naciones“ pastatą apie 9 val. ryto vietos laiku. Išpuolis įvykdytas praėjus maždaug 90 minučių, kai Ispanijos Raudonasis Kryžius gavo įspėjimą. Policija spėjo aptverti teritoriją ir iš jos evakuoti visus žmones iki įvykstant sprogimui.

Ispanijos valdžia dėl išpuolio kaltina baskų separatistų judėjimą ETA. Per 40 metų vykstanti kova dėl nepriklausomos baskų valstybės jau pražudė daugiau nei 820 žmonių. Už jų mirtis atsakomybė priskiriama grupuotei ETA.

Regioniniai rinkimai

AFP/„Scanpix“ nuotr./Madride sprogo furgonas
Sprogimo vieta

Ispanijos Raudonasis Kryžius įspėjimą telefonu gavo ankstų pirmadienio rytą. Organizacijai buvo įvardyta gatvė rytinėje Madrido dalyje ir pranešta, kad bomba palikta autobusiuke „Peugeot“.

Sprogimas įvyko po maždaug 1,5 valandos netoli centro „Campo de las Naciones“, geležinkelio ir statybų bendrovės „Ferrovial Agroman“ pastato. Įvykio liudininkai pasakojo, kad sprogimo būta stipraus, išdužo langai. Greitosios pagalbos darbuotojai apie sužeistuosius nepranešė.

Išpuolis įvykdytas likus mažiau nei trims savaitėms iki regioninių rinkų baskų krašte. Savaitgalį Ispanijos Aukščiausiasis Teismas uždraudė dviem nacionalistinėms partijoms iškelti savo kandidatus. Teigiama, kad šie kandidatai turi sąsajų su ETA.

BBC korespondento Madride Steve'o Kingstone'o teigimu, Ispanijos policija tikėjosi smurtinio atsako į šį teismo sprendimą. Geležinkelis buvo pasirinktas ETA taikinys, nes ši organizacija prieštarauja greitojo traukinio bėgių tiesimui nuo Madrido į baskų kraštą.

Praėjusį mėnesį ETA prisiėmė atsakomybę už gruodį įvykdytą baskų verslininko, kurio bendrovė įgyvendina minėtą projektą, nužudymą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Sprogimas Madridas
Parašykite atsiliepimą apie 15min