Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Madride policija lazdomis vaikė prieš popiežiaus vizitą protestuojančius demonstrantus

Protestuotojų ir policininkų susirėmimas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Protestuotojų ir policininkų susirėmimas
Šaltinis: BNS
0
A A

Madride guminėmis lazdomis ginkluoti riaušių policijos pareigūnai ketvirtadienio vakarą išvaikė apie 150 sostinės centrinėje aikštėje susirinkusių protestuotojų, nepatenkintų dėl popiežiaus Benedikto XVI vizito Ispanijoje.

Policija anksčiau užtvėrė kelius į centrinę Saulės Vartų aikštę ir apsupo mikroautobusais demonstrantus, įtūžusius dėl 84 metų pontifiko viešnagės kaštų, kai Katalikų Bažnyčios vadovas anksčiau ketvirtadienį atvyko į Madridą dalyvauti katalikiško jaunimo festivalyje.

„Jie (policininkai) smogė man penkis ar šešis kartus. Mes atėjome neginkluoti, nieko nepadarėme – susirinkome čia į viešą demonstraciją“, – skundėsi 30 metų Bruno, kuriam buvo sukruvintos alkūnės.

Saulės Vartų aikštėje, kur vyko pirmosios „nepatenkintųjų“ judėjimo demonstracijos dėl esą netinkamo vyriausybės atsako į Ispanijos ekonomiką apėmusią krizę, susirėmimai tarp popiežiaus vizitui nepritariančių aktyvistų ir policijos taip pat vyko trečiadienio vakarą.

Tūkstančiai popiežiaus vizito priešininkų ir šimtai jaunųjų katalikų, atvykusių į rugpjūčio 16–21 dienomis Madride vykstančias Pasaulinių jaunimo dienų ceremonijas, trečiadienio naktį plūdo vieni kitus sostinės centrinėje aikštėje.

Vėliau policija išvaikė aktyvistus guminėmis lazdomis ir suėmė septynis žmones. Kaip pranešama, 11 žmonių buvo lengvai sužeisti.

Anksčiau apie 100 piligrimų apšaukė protestuotojus iš už policijos užtvarų, skanduodami „Gėda!“, „Veidmainiai!“ ir „Mes esame popiežiaus jaunimas!“ Policija jų paprašė išsiskirstyti.

Pareigūnai taip pat taikiai išsklaidė apie 100 gėjų ir lesbiečių, kurie mėgino surengti masinę bučiavimosi akciją Madrido gatvėse, kuriomis buvo vežamas popiežius.

Tik du vyrai sugebėjo išsisukti nuo policininkų ir pasibučiuoti prieš televizijos kameras, kai pontifikas buvo vežamas centrine Serano gatve.

VIDEO: Madrid police arrest eight in anti-Pope protests
BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min