TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Madride tūkstančiai žmonių protestavo prieš popiežiaus vizitą ir policijos smurtą

Protestuotojai Madride
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Protestuotojai Madride
Šaltinis: 15min
0
A A

Tūkstančiai protestuotojų penktadienio vakarą žygiavo Madrido centre, protestuodami prieš popiežiaus Benedikto XVI vizitą ir policijos smurtą per jų ankstesnes demonstracijas, o pontifikas tuo metu vadovavo už kelių šimtų metrų vykstančioms pamaldoms.

Žmonės skandavo „Čia ne popiežiaus jaunimas!“ ir „Ne policijos smurtui!“, mojuodami iškeltomis rankomis.

Maždaug 3-5 tūkst. protestuotojų šias eitynes pavakare pradėjo nuo Madrido pagrindinės Atočos geležinkelio stoties ir traukė centrinės Saulės Vartų aikštės link.

Tačiau daugybė policininkų neleido demonstrantams patekti į aikštę, kurioje trečiadienio ir ketvirtadienio vakarą vyko protestuotojų susirėmimai su policija.

Eitynes lydėjo devyni policijos mikroautobusai, o priekyje ėjo policininkų kordonas.

Aktyvistai pyksta dėl išlaidų popiežiaus vadovaujamoms Pasaulinėms jaunimo dienoms, taip pat dėl griežtų policijos veiksmų prieš ankstesnes demonstracijas.

„Daugiau jokio policijos žiaurumo“, – skelbė vienas plakatas.

Vos už kelių šimtų metrų esančioje didelėje Kibelės aikštėje Benediktas XVI, sėdėdamas priešais šimtus tūkstančių jaunųjų katalikų piligrimų, vadovavo Kryžiaus kelio procesijai, tapusiai vienu iš rugpjūčio 16-21 dienomis vykstančių Pasaulinių jaunimo dienų renginių.

Policija stengėsi, kad demonstrantai nesusitiktų su piligrimų būriais.

Riaušių policija ketvirtadienio vakarą Madride guminėmis lazdomis išvaikė apie 150 protestuotojų iš Saulės Vartų aikštės, kurioje anksčiau šiais metais prasidėjo pirmieji „nepatenkintųjų“ judėjimo protestai dėl vyriausybės veiksmų mėginant išbristi iš ekonomikos krizės, vėliau išplitę visoje Ispanijoje.

„Nenorime mokėti mokesčių, kad šis žmogus (popiežius) galėtų nemokamai keliauti“, – 45 metų bedarbė Elsa sakė per penktadienio eitynes.

Protestuotojai, įskaitant kai kuriuos kunigus, piktinasi, kad katalikiško jaunimo festivalis Ispanijos iždui oficialiai kainuos 50,5 mln. eurų (174,4 mln. litų), neskaitant išlaidų saugumo priemonėms.

Šiuo metu nedarbas Ispanijoje didesnis nei 20 proc., o tarp jaunimo – didesnis nei 45 procentai.

Tuo tarpu Pasaulinių jaunimo dienų organizatoriai teigia, jog didžiąją dalį išlaidų padengs maldininkų registracijos mokestis ir kad šis festivalis smarkiai suaktyvins Ispanijos turizmo sektorių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min