2026-03-01 17:00

„Maersk“, MSC sustabdė savo laivų tranzitą per Hormūzo sąsiaurį

Didelė konteinerių laivybos bendrovė „Maersk“ sekmadienį pranešė, kad dėl saugumo priežasčių stabdo laivų eismą per siaurą Hormūzo sąsiaurį Persijos įlankoje, šalia Irano.
MSC krovininis laivas / MARTIN BERNETTI / AFP
MSC krovininis laivas / MARTIN BERNETTI / AFP

„Stabdome visų laivų plaukimą Hormūzo sąsiauriu iki tolesnio pranešimo“, – sakoma Danijos įmonės internetiniame pranešime.

„Mūsų įgulos, laivų ir klientų krovinių saugumas išlieka mūsų pagrindinis prioritetas“, – teigiama jame.

Pranešimas buvo paskelbtas po to, kai Irano revoliucinė gvardija paskelbė sąsiaurį uždarytu, o Omano valstybinė žiniasklaida, esanti kitoje sąsiaurio pusėje, sekmadienį pranešė, kad prie jos krantų buvo užpultas naftos tanklaivis ir sužeisti keturi jo įgulos nariai.

Tuo tarpu „MSC“ nurodė savo laivams Persijos įlankoje plaukti į saugų prieglobstį ir sustabdė visų pasaulinių krovinių į Artimuosius Rytus užsakymus, sekmadienį pranešė pasaulinė konteinerių laivybos bendrovė.

„Kaip atsargumo priemonė, „MSC“ nurodė visiems laivams, šiuo metu veikiantiems Persijos įlankos regione, taip pat tiems, kurie plaukia į šią zoną, plaukti į nurodytas saugias prieglobsčio zonas iki tolesnio pranešimo“, – sakoma pranešime.

„MSC“ sustabdė visų pasaulinių krovinių į Artimųjų Rytų regioną užsakymus iki tolesnio pranešimo“, – priduriama jame.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą