Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mafija sukūrė S.Berlusconi imperiją

Silvio Berlusconi
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Silvio Berlusconi
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Silvio Berlusconi finansų imperija buvo sukurta už Sicilijos mafijos pinigus. Taip teigia „Cosa Nostra“ atsivertėlis Gaspare Spatuzza.

Tokį buvusio mafiozo, dabar bendradarbiaujančio su Italijos teisėsaugos institucijomis, kaltinimą, išspausdino dienraštis „La Repubblica“. Jei premjerui mesti kaltinimai pasitvirtintų, jie dar labiau apsunkintų ir taip netvirtą S.Berlusconi padėtį.

Tačiau visuomenei atliekantis išpažintį mafiozas nė neketina keisti savo parodymų ir tebetvirtina, kad imperija „Fininvest“ sukurta mafijos klano „Brancaccio“, kuriam vadovavo broliai Giuseppe ir Filippo Graviano, pinigais. Abu broliai buvo suimti 1994 metais ir tebesėdi kalėjime atlikdami bausmę už kruvinus pasikėsinimus, sprogdinimus ir žmogžudystes.

G.Spatuzza buvo brolių Graviano dešinioji ranka. Tačiau nenorėdamas, kad jį ištiktų jų likimas, jis linkęs bendradarbiauti su visomis Italijos teisėtvarkos institucijomis. Šį pavasarį ir vasarą G.Spatuzza suteikė policijai ir tardytojams daug svarbios informacijos apie mafiją, o dabar nutarė, kad atėjo laikas demaskuoti ir patį Italijos premjerą. „F.Graviano man pasakojo, kad tai buvusi jo investicija, kad “Fininvest„ buvo sukurta paėmus pinigų iš jo kišenės“, – aiškina mafiozas. Jo teigimu, Graviano šeimos finansų patarėjas buvo artimas S.Berlusconi draugas Marcello Dell'Utri, kurio patarimais remdamasis uždirbtais pinigais mielai naudojosi ir dabartinis Italijos premjeras.

G.Spatuzza tardytojams aiškina, kad F.Graviano jautė „didelę simpatiją“ dabartiniam vyriausybės vadovui ir M.Dell'Utri, be to, jis visuomet žavėjosi premjero kaip vadybininko gabumais.

Italijos dienraštis „La Repubblica“ rašo, kad dabar S.Berlusconi turėtų labiau bijoti ne pareiškimo, kad jo imperija buvo sukurta iš mafijos pinigų, o to, kad remiantis buvusio mafiozo parodymais gali būti atnaujintas 1993 metais mafijos vykdytų žudynių tyrimas. Tačiau Berlusconi šeimai priklausantis laikraštis „Il Giornale“, kurį leidžia premjero brolis Paolo Berlusconi, vadina dienraščio „La Repubblica“ paskelbtą informaciją „paskutine tyrėjų beprotybe“. Jis sako, jog dabar belieka tik laukti, kad kas nors pasiūlytų konfiskuoti visą premjero turtą. P.Berlusconi teigimu, susieti jo brolį Silvio su mafijos prieš 16 metų vykdytomis žudynėmis ir sprogdinimais yra „tiesiog negirdėtas dalykas“.

„Jei Berlusconi dar neiškelta tokio pobūdžio byla, veikiausiai, tai greitai bus padaryta“, – rašo „Il Giornale“, tačiau, laikraščio nuomone, tai nebūtų blogai, nes tai būtų bandymas išteisinti premjerą, kuris pastaruoju metu yra puldinėjamas iš visų pusių.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min