Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Maidano didvyriai – grupė „TaRūta“ – uždainavo lietuviškai

Grupė „TaRūta“
Grupė „TaRūta“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ukrainiečių etno roko grupė „TaRūta“, visą revolucijos Ukrainoje laikotarpį dainavusi ir kėlusi kovinę dvasią Maidano scenoje, įrašė pirmąją dainą lietuviškai.

Daina apie partizanus – miško brolius „Oi, viršūnės mano“ – tai Kijevo muzikantų padėkos ženklas Lietuvos žmonėms už palaikymą ir paramą kovoje su klastingu Rusijos režimu. Grupės vokalistas ir įkūrėjas Jevgen Romanenko, berkutininkams šturmuojant Maidaną, dainavo scenoje ir pats buvo sužeistas – laimei, gumine kulka, taigi apie kruvinas kovas už laisvę žino ne iš vadovėlių.

Grupės „TaRūta“ nuotraukų galerija

Dainos „Oi, viršūnes mano“ autorius – Ukrainos nacionalinis didvyris, sukilėlis ir maištininkas, kovotojas prieš sovietinę okupaciją Grigorijus Gerčakas. Šis žmogus, sovietams okupavus Ukrainą, 25 metus su miško broliais iš Lietuvos kalėjo sovietiniuose konclageriuose kaip ypatingai pavojingas teroristas ir buržuazinis nacionalistas, buvo nubaustas ir mirties bausme, bet išvengė jos po Stalino mirties. Grįžęs iš Gulago į sovietinę, kraujyje nuskandintą Ukrainą, Karpatuose jis paraše dainą „Oi, viršūnės mano“, kurią 2014 metais naujai aranžavo grupė „TaRūta“ ir įtraukė į studijinį albumą „Dangiškoji šimtinė“.

Į lietuvių kalbą dainą „Oi, viršūnės mano“ išvertė poetas Vladas Braziūnas, tai pat išvertęs į lietuvių kalbą Taraso Ševčenkos poeziją.

Pirmą kartą lietuvišką dainos „Oi, viršūnės mano“ versiją grupė „TaRūta“ atliks Vilniaus Rotušėje gruodžio 21 d., kur vyks labdaros aukcionas Ukrainos kariams paremti (organizatoriai – tarptautinė savanorių organizacija  „BLUE/YELLOW“ yra geri grupės bičiuliai, kartu su „TaRūta“ ne kartą vežę paramą iš Lietuvos Ukranos kariams šales Rytuose) .

Šiuo metu dainai „Oi, viršūnės mano“ yra kuriamas vaizdo klipas, kurio autorius –

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Jonas Ohmanas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Jonas Ohmanas

fondo „BLUE/YELLOW“ įkūrėjas, švedų kino režisierius Jonas Ohmanas. Klipe bus panaudota medžiaga iš filmo apie Lietuvos partizanus „Nematomas frontas“.

Grupės „TaRūta“ vokalistas Jevgen Romanenko neseniai Ukrainos prezidento Petro Porošenkos įsakymu buvo apdovanotas „Nusipelniusio Ukrainos artisto“ apdovanojimu už didvyrišką pilietinę ir muzikinę veiklą Maidano revoliucijos metu. 

Šiuo metu grupė „TaRūta“, kaip ir kiti Ukrainos muzikantai, nuolat dirba savanoriais, koncertuoja ATO zonoje. Iki šiol grupė dainavo išimtinai ukrainečių kalba, daina „Oi, viršūnės mano“ – pirmasis kūrinys užsienio kalba.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min