2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Makabriškas verslas: morgo vadovė JAV pardavinėjo žmonių kūnų dalis

Buvusi laidojimo namų savininkė ir jos motina JAV Kolorado valstijoje nuteistos ilgam laikui kalėti už tai, kad neteisėtai pardavinėjo kremavimui paruoštas mirusių žmonių kūnų dalis.
Megan Hess
Megan Hess / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tyrėjai ir teismas nustatė, kad 2010–2018 m. Megan Hess ir jos motina Shirley Koch be artimųjų sutikimo supjaustė apie 560 lavonų ir dalimis juos pardavė švietimo sveikatos priežiūros įstaigoms, kurios nežinojo, kad įsigyja neteisėtų prekių, praneša britų nacionalinis transliuotojas BBC.

Kai kuriais atvejais nusikaltėlės parduodavo net nesupjaustytus kūnus. Jungtinėse Amerikos Valstijose galima mokslo tikslams paaukoti organus ar galūnes, bet negalima jų parduoti.

M.Hess buvo nuteista 20 metų, o jos motina – 15 metų laisvės atėmimo bausme.

123RF.com nuotr./Laidotuvės
123RF.com nuotr./Laidotuvės

M.Hess, kuriai priklausė „Sunset Mesa“ laidojimo namai Montrose, paprastai už kremavimą imdavo po tūkstantį dolerių, tačiau pirmiausia pasiūlydavo mirusįjį kremuoti nemokamai mainais už kūno dalis.

Tačiau, kaip paaiškėjo teisme, net jei artimieji atsisakydavo tokio sandorio, kūno dalys, įskaitant rankas, kojas ir galvas, su suklastotais donorystės dokumentais būdavo parduodamos per „Donor Services“ kompaniją, kuri taip pat priklausė M.Hess.

Vėliau kai kurie žmonės, pasinaudoję M.Hess laidojimo namų paslaugomis, sužinojo, kad jiems buvo išduotos urnos su giminaičių pelenais, sumaišytais su svetimų žmonių pelenais.

„Šios dvi moterys pasinaudojo aukų, kurios kreipėsi į jas gedulo ir sielvarto akimirką, pažeidžiamumu, – sakoma FTB specialiojo agento Leonardo Carollo oficialiame pareiškime. – Užuot palaikiusioss šiuos asmenis, šios godžios moterys piktnaudžiavo šimtų savo aukų pasitikėjimu ir išniekino jų artimųjų kūnus“.

Nusikaltimas buvo atskleistas „Reuters“ žurnalistams atlikus tyrimą, po kurio 2018 m. FTB surengė reidą laidojimo namuose.

Skelbdama nuosprendį teisėja Christine Arguello sakė, kad tai buvo labiausiai emociškai išsekinanti byla, kurią ji kada nors nagrinėjo, ir nurodė abi kaltininkes nedelsiant pasiųsti į kalėjimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 15min