Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 31d. 19:48

Makedonijoje atskleistas sąmokslas nuversti vyriausybę

Makedonijos premjeras Nikola Gruevskis
„Scanpix“/AP nuotr. / Makedonijos premjeras Nikola Gruevskis

Makedonijos policija šeštadienį paskelbė pateiksianti kaltinimus keturiems asmenims dėl sąmokslo nuversti vyriausybę, o vienas aukštas vyriausybės pareigūnas nurodė, kad tarp tų įtariamųjų yra pagrindinės opozicinės Socialdemokratų partijos lyderis.

Policija nurodė, kad sąmokslininkai mėgino rinkti vyriausybę kompromituojančią informaciją ir šantažuoti premjerą Nikolą Grujevskį paleisti ministrų kabinetą bei paskelbti pirmalaikius rinkimus.

Aukšto rango vyriausybės pareigūnas, reikalavęs neviešinti jo vardo, sakė naujienų agentūrai „Reuters“, kad vienas iš įtariamųjų yra socialdemokratų lyderis Zoranas Zajevas. Pastarasis atmetė tuos kaltinimus savo komentaruose, paskelbtuose naujienų portale „A1on“.

Sąmokslininkai mėgino rinkti vyriausybę kompromituojančią informaciją ir šantažuoti premjerą Nikolą Grujevskį paleisti ministrų kabinetą bei paskelbti pirmalaikius rinkimus.

„Tai aiškus vyriausybės mėginimas užkirsti kelią jos nusikaltimų ir viso blogio, kurį yra įvykdžiusi ši vyriausybė, paviešinimui“, – „A1on“ citavo Z.Zajevą.

Tiems įtariamiesiems gresia laisvės atėmimo bausmės, o jeigu jie bus nuteisti, tai gali dar padidinti gilų politinį susiskaldymą šioje buvusioje Jugoslavijos respublikoje. Socialdemokratai jau beveik metus boikotuoja parlamento posėdžius, tvirtindami, kad pastarieji parlamento rinkimai buvo suklastoti.

„Pirmąkart nuo nepriklausomybės paskelbimo Vidaus reikalų ministerija susidūrė su byla, kai mums reikėjo stabdyti mėginimą sukelti grėsmę konstitucinei tvarkai – nedemokratiniam valdžios užgrobimui“, – VRM atstovas Ivo Kotevskis (Ivas Kotevskis) sakė per spaudos konferenciją.

I.Kotevskis neįvardijo įtariamųjų, bet sakė, kad tarp jų buvo vienas buvęs žvalgybos vadovas, jo žmona ir 40-metis partijos lyderis iš rytinio Strumicos miesto. Šis apibūdinimas atitinka Z.Zajevo duomenis.

VRM atstovas sakė, kad trys įtariamieji yra areštuoti ir kad policija jiems pateiks baudžiamuosius kaltinimus.

Z.Zajevas nebuvo suimtas, bet susisiekti su juo kol kas nepavyko.

Z.Zajevo socialdemokratai yra pagrindiniai premjero N.Grujevskio, vadovaujančio vyriausybei nuo 2006-ųjų vidurio, konservatyvios partijos VMRO-DPMNE varžovai.

Socialdemokratai tvirtino, kad pernai kovą vykę rinkimai buvo suklastoti ir nuo to laiko boikotavo parlamento posėdžius..

Prie jūros priėjimo neturinti 2 mln. gyventojų turinti Makedonija nori tapti NATO ir Europos Sąjungos nare, bet šias pastangas trikdo ginčas su Atėnais dėl šalies pavadinimo, kuris sutampa su kaimyninės Graikijos šiaurinės provincijos pavadinimu.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis
Parašykite atsiliepimą apie 15min