Dabar populiaru
Publikuota: 2016 balandžio 14d. 10:34

Makedonijos sostinę Skopję drebino įnirtingos riaušės

Protestas Makedonijoje
„Scanpix“/AP nuotr. / Protestas Makedonijoje

Makedonijoje – neramumai. Tačiau ne prie šalies sienos su Graikija, per kurią į šiaurę bando prasiveržti šimtai įstrigusių migrantų, o sostinėje Skopjėje, kur tūkstančiai demonstrantų siautėjo protestuodami prieš prezidento Gjorgės Ivanono sprendimus, skelbia AP.

Prezidento sprendimas buvo toks: suteikti malonę ir nutraukti visas baudžiamąsias bylas prieš buvusį konservatorių premjerą Nikolą Grujevskį, buvusį Makedonijos saugumą, ir kelis eksministrus.

Skopjėje tūkstančiai opozicijos rėmėjų rinkosi jau antrą dieną iš eilės. Jie reikalauja, kad prezidentas G.Ivanovas atsistatydintų.

Policijos teigimu, mažiausiai 12 žmonių buvo areštuoti, be to, vienas žurnalistas buvo sužeistas, kai demonstrantai išdaužė prezidentūros pastato pirmojo aukšto langus.

G.Ivanovas malonę iš viso suteikė 56 žmonėms – tiek iš valdančiųjų partijos, tiek iš opozicijos. Prezidentas savo sprendimą aiškino noru suvienyti šalį. Tarp laimingųjų – miestų merai, verslininkai, teisėjai, taip pat opozicijos lyderis Zoranas Zajevas.

Sprendimas dėl malonių paskelbtas artėjant pirmalaikiams rinkimams, kurie įvyks birželio 5 dieną. Apie juos buvo paskelbta nesibaigiant politinei krizei dėl korupcijos ir neteisėto telefoninių pokalbių klausymosi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:07
01:20
02:44

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min