Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti

Malaizijos krikščionių bažnyčios apmėtytos Molotovo kokteiliais

Trys Malaizijos krikščionių bažnyčios buvo apmėtytos padegamosiomis bombomis, o viena iš jų buvo smarkiai apgadinta, kilus įnirtingiems ginčams, ar nemusulmonai Dievą gali vadinti Alachu.
Molotovo kokteiliais apmėtyta bažnyčia
Molotovo kokteiliais apmėtyta bažnyčia / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Musulmonų organizacijos penktadienį surengė protestus prie dešimties šalies mečečių keliuose šalies miestuose, pasipiktinusios praeitą savaitę Malaizijos teismo priimtu sprendimu, jog krikščionys savo Dievą taip pat gali vadinti Alachu.

Policija pasiuntė pareigūnus budėti prie bažnyčių ir mečečių, kai apie vidurnaktį viename sostinės Kvala Lumpūro priemiestyje esanti bažnyčia buvo padegta. Per išpuolį bažnyčia buvo smarkiai apgadinta.

Molotovo kokteiliai paryčiais taip pat buvo sviesti į dviejų kitų bažnyčių šventorius, tačiau didesnės žalos nepadarė. Malaizijos premjeras Najibas Razakas pasmerkė šias atakas ir pabrėžė, kad jos gali sutrikdyti šalyje nusistovėjusią religinę santarvę.

Malaizija, kurios dauguma gyventojų yra musulmonai ir kurioje gyvuoja gana didelės etninių kinų ir indų bendruomenės, anksčiau taip pat vyko rasinių konfliktų.  Kvala Lumpūre kelios dešimtys musulmonų demonstrantų susirinko prie Malaizijos nacionalinės mečetės, o dar vienas būrys susitelkė Malajų anklave Kampung Baru. Protestuotojai skandavo „Dievas yra didesnis“ ir „Apginsime musulmonų orumą bei teises“.

„Iki šiol gyvenome taikoje su visomis religijomis, tačiau norime, kad kiti tikėjimai mus gerbtų ir nenaudotų Alacho vardo, kurį gali naudoti vien musulmonai“, – sakė protestų organizatorius Armanas Azha Abu Hanifah.

Malaizijoje, kurioje gyvena daug etninių bendruomenių, tikėjimo ir kalbos klausimai yra labai opūs. Šioje šalyje 1969 metais buvo kilusios didelės rasinės riaušės, nusinešusios žmonių gyvybių.

Ginčas dėl teisės vartoti Alacho vardą tapo vienu iš pastaraisiais metais kilusių religinių nesutarimų. Dėl šių konfliktų padidėjo įtampa tarp malajų ir etninių kinų bei indų, kurie baiminasi šalies „islamizacijos“.

Apie 10 proc. Malaizijos gyventojų yra krikščionys, iš jų – apie 850 tūkst. katalikų. Daugiau nei pusė katalikų yra vietos etninių bendruomenių nariai, o dauguma jų gyvena Borneo saloje ir vartoja malajų kalbą.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius