Dabar populiaru
Publikuota: 2010 birželio 9d. 20:38

Malavio gėjus „atsivertė“ ir susirado draugę

Gėjų pora Stevenas Monjeza (kairėje) ir Tiwonge Chimbalanga, kurios pasigailėjo Malavio prezidentas.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Gėjų pora Stevenas Monjeza (kairėje) ir Tiwonge Chimbalanga, kurios pasigailėjo Malavio prezidentas.

Vienas iš dviejų Malavio gėjų, neseniai įkalintų dėl savo seksualinės orientacijos, bet vėliau paleistų į laisvę, pradėjo susitikinėti su moterimi, teigia žmogaus teisių grupės aktyvistai, padėję minėtiems vyrams gauti teisinę pagalbą.

Kaip praneša CNN, Steve Monjeza pradėjo draugauti su mergina netrukus po to, kai buvo paleistas iš kalėjimo. Su savo buvusiu partneriu Tiwonge Chimbalanga jis matėsi tik dieną ar dvi po vyrų paleidimo iš kalėjimo.

Kaip jau buvo skelbta seniau, Monjeza ir Chimbalanga praėjusį mėnesį buvo nubausti 14 metų kalėjimo. Malavio teismas susituokti norėjusius ir tuoktuvių ceremoniją surengusius gėjus apkaltino „gamtos tvarkos“ pažeidimu. Vyrai  bausmę turėjo atlikti sunkiųjų darbų kalėjime. Tačiau šis teismo sprendimas sukėlė didžiulį ažiotažą visame pasaulyje. Po susitikimo su Jungtinių Tautų generaliniu sekretoriumi Ban Ki–moonu Malavio prezidentas pasigailėjo nubaustų jaunuolių ir paskelbė suteikiąs jiems malonę.

Gėjų pora buvo suimta dar gruodžio mėnesį, iškart po simbolinės sutuoktuvių ceremonijos. Policija apie šią gėjų porą sužinojo iš vietos laikraščio, parašiusio apie vestuves.

Malavyje homoseksualumas uždraustas įstatymais. Afrikoje homoseksualumas draudžiamas per 30-yje tautų. Nors šioje konservatyvioje Afrikos valstybėje buvo nemažai palaikančių teismo sprendimą, gėjų ir lesbiečių teisių gynėjai tvirtino, kad vaikinų, kuriem abiems šiek tiek per 20 metų, suėmimas pažeidė konstituciją, kurioje įtvirtintos nuostatos, draudžiančios diskriminaciją.

Be to, pranešta, kad kol laukė teismo proceso, vyrai buvo mediciniškai tiriami, siekiant surasti homoseksualumo įrodymų. Buvo tikrinama ir jų psichinė sveikata.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min