Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

Malio chunta atidėjo pirmąjį susitikimą dėl valdžios perdavimo

Malį valdantys kariškiai šeštadienį, praėjus beveik dviem savaitėms po karinio perversmo, pranešė dėl „organizacinių priežasčių“ atidedantys pirmąjį susitikimą dėl valdžios perdavimo civiliams.
Malis, 2013 vasario 20 d. Berniukai žaidžia prie įėjimo į futbolo stadioną
Malis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Malis

Chunta buvo pakvietusi visuomenines ir politines organizacijas bei buvusius sukilėlius šeštadienį dalyvauti konsultacijose, tačiau, pasak pranešimo, susitikimas atidedamas.

Birželio 5-osios judėjimu pasivadinusi protesto koalicija, agitavusi prieš buvusį prezidentą Ibrahimą Boubacarą Keitą, į susitikimą pakviesta nebuvo.

Judėjimas reikalauja, kad karinė chunta suteiktų jam galimybę dalyvauti perėjime prie civilinio valdymo, kurį kariškiai pažadėjo, nors ir nepaskelbė jokio tvarkaraščio.

Po vis stiprėjusių masinių protestų jauni karininkai rugpjūčio 18 dieną sukilo, sulaikė I. B. Keitą ir kitus vadovus bei pasiskelbė šalies valdžia.

Perversmas sukrėtė Malio kaimynus Vakarų Afrikoje ir sąjungininkę Prancūziją, taip pat padidino nuogąstavimus dėl stabilumo šalyje, kurią jau ir taip kamuoja islamistų sukilimas, etninis smurtas ir ekonominės negandos.

Įtakingasis Malio imamas Mahmoudas Dicko – vienas pagrindinių masinių opozicijos protestų, paskatinusių nuversti prezidentą, veikėjų – penktadienį pareiškė, kad naujieji kariniai valdovai neturi carte blanche (visiškos laisvės veikti savo nuožiūra).

Jo komentaras pasirodė oficialiame Malio vyriausybės biuletenyje paskelbus dokumentą, rodantį, kad chuntos lyderiui faktiškai suteikiami valstybės vadovo įgaliojimai.

Vakarų Afrikos šalių lyderiai penktadienį pareikalavo nedelsiant pereiti prie civilinio valdymo ir per 12 mėnesių surengti rinkimus, bei pagrasino sankcijomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius