Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Malis: nežmoniškos bausmės, į kareivius parduodami vaikai, perkamos žmonos

Malyje vaikams tenka ginklais ne tik žaisti, bet iš tiesų kovoti.
AFP/Scanpix nuotr. / Malyje vaikams tenka ginklais ne tik žaisti, bet iš tiesų kovoti.
Šaltinis: 15min
0
A A

Jungtinės Tautos skelbia, kad Malio islamistai, pinigų gaunantys iš prekybos narkotikais ir reikalaujamų išpirkų, savo nešvarią veiklą prisidengia šariato teise.

Teigiama, kad prisidengdami šventuoju islamo įstatymu islamistai perka vaikus ir verčia juos kariauti. Šeimoms mokama po 600 dolerių už vieną vaiką. 

Šių metų kovą, įvykus kariniam perversmui, islamo ekstremistai užėmė du trečdalius Malio, esančio vakarinėje Afrikos dalyje. Šalyje apsilankęs Jungtinių Tautų (JT) generalinio sekretoriaus padėjėjas Ivanas Simoncovičus teigia, kad žmogaus teisių padėtis sudaro niūrų įspūdį.  

Itin ribojamos moterų teisės. Pasak padėjėjo, šalyje yra bauginantis nesusituokusių besilaukiančių moterų bei vienišų mamų skaičius. 

Moterys verčiamos tuoktis, žmona Malyje gali būti tiesiog nusiperkama. Jos kaina – 1 000 dolerių. Neretai jų niekas neveda, jos tiesiog perparduodamos ir atsiduria prostitucijos gniaužtuose.

Amputuoja galūnes

JT atstovo teigimu, ekstremistai šalyje naudoja savo šariato versiją. 

Teigiama, kad šiaurinėje šalies dalyje jau galioja griežtesnės bausmės nei nusikaltėliams. JT gavo žinių iš tiriamosios misijos atstovų, kurie pasakojo, jog šiaurės Malyje jau įvykdytos trys viešos egzekucijos, aštuoniems žmonėms amputuotos galūnės, du išperti rykštėmis. 

Pietų Malio kalėjimuose užfiksuoti kankinimai ir nežmoniškos sąlygos, nors šioje šalies teritorijoje kontrolę išlaikė vyriausybė. 

J.Simonovičius paragino valdžią ištirti šiuos atvejus, jei ši tikisi JT pagalbos Malio kariuomenei siekiant susigrąžinti šiaurinę šalies dalį. 

Šiaurės Malyje veikia su „al Qaeda“ susiję ekstremistai. Esant tinkamoms sąlygoms, Saugumo taryba planuoja paremti įsiveržimą į Malį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min