Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 13, 21:48

Malyje nuo pirmadienio bus atnaujintos JT taikos palaikymo misijos rotacijos

Jungtinių Tautų taikos palaikymo misija Malyje (MINUSMA) pagal naujas leidimų išdavimo priemones nuo pirmadienio atnaujins kontingentų rotacijas, šeštadienį pranešė Malio užsienio reikalų ministras ir JT atstovė.
Malio vėliava
Malio vėliava / 123RF.com nuotr.

„MINUSMA sutiko su nauja tvarka ir apie ją pranešė visoms karius siunčiančioms šalims. Nebus jokių išimčių“, – pareiškė Malio užsienio reikalų ministras Abdoulaye Diopas praėjus kone mėnesiui po to, kai ši Sachelio regiono šalis „nacionalinio saugumo“ sumetimais sustabdė visas naujas MINUSMA rotacijas, įskaitant ir jau suplanuotąsias.

Kad rotacijos bus atnaujintos, patvirtino ir taikos palaikymo misijos atstovė Myriam Dessables, pareiškusi, kad „rotacijos bus atnaujintos nuo pirmadienio.“

Apie rotacijų atnaujinimą buvo paskelbta po to, kai Vokietija penktadienį pranešė sustabdžiusi daugumą savo operacijų Malyje, kariškių vadovaujamai šios šalies vyriausybei nesuteikus leidimo įskristi į oro erdvę vykdant Jungtinių Tautų taikos palaikymo misijos MINUSMA operacijas.

Leidimas skrydžiams nebuvo išduotas, nors Malio gynybos ministras Sadio Camara, ketvirtadienį telefonu kalbėdamasis su kolege Vokietijoje Christine Lambrecht, tvirtino, kad tai bus padaryta, nurodė Vokietijos gynybos ministerijos atstovas.

A.Diopas pareiškė, jog anksčiau įvairiems kontingentams leidimo tekdavo prašyti tiesiogiai iš Malio valdžios.

Tačiau dabar „visi prašymai turi būti siunčiami per MINUSMA, kuri po to juos perduos užsienio reikalų ministerijai“, nurodė ministras.

Rotacijos liepos 14 dieną buvo sustabdytos praėjus keturioms dienoms po to, kai Malyje buvo suimti 49 Dramblio Kaulo Kranto kariai, kuriuos šalies valdžia vėliau pavadino samdiniais, ketinusiais nuversti kariškių vadovaujamą šalies vyriausybę.

Dramblio Kaulo Krantas tvirtino, kad kariai į Malį buvo nusiųsti kaip MINUSMA pastiprinimas.

Taikos palaikymo misija pripažino, kad dislokuojant Dramblio Kaulo Kranto karius būta „sutrikimų“.

Malį valdo karinė chunta, užgrobusi valdžią 2020 metais.

Su džiihadistais kovojanti chunta pastaruoju metu nusigręžė nuo didelio masto pagalbą Bamakui teikusios Prancūzijos ir plėtojo bendradarbiavimą su Rusija.

Seniai besitęsiantis konfliktas šalyje nusinešė tūkstančius žmonių gyvybių, dar šimtai tūkstančių gyventojų buvo priversti palikti savo namus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min