Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 01 02, 09:47

Malyje per medžiotojų ir ūkininkų konfliktą žuvo 37 žmonės

Vidurio Malyje 37 civiliai žuvo ginkluotiems vyrams, veikiausiai dogonų tautelės medžiotojams, antradienį užpuolus gyvulių augintojų fulanių kaimą, pranešė vyriausybė.
Ūkininkai Malyje
Ūkininkai Malyje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Naujausias susirėmimas tarp besivaidijančių bendruomenių įvyko Kulogono kaime netoli Bankaso miesto Mopčio regione. Užpuolikai buvo „ginkluoti vyrai, apsirengę kaip tradiciniai medžiotojai dozai“, sakoma oficialiame pranešime, turint omenyje dogonų etninę grupę.

„Be 37 žuvusiųjų, kurie visi yra civiliai, taip pat yra keli sužeistieji, buvo sudeginta daug namų“, – pridūrė vyriausybė.

Anksčiau vienas saugumo šaltinis ir vienas įvykio liudininkas dėl išpuolio taip pat kaltino dogonus. Pasak jų, buvo nužudyti 33 žmonės.

Fulanis Allaye Yattara pasakojo naujienų agentūrai AFP: „Per išpuolį buvo nužudytas mūsų kaimo seniūnas Moussa Diallo, taip pat senyvos moterys ir mergaitė – visi jie yra jo šeimos nariai.“

Prancūzija padėjo Malio pajėgoms išstumti džihadistų kovotojus, 2012 metais užvaldžiusius dideles teritorijas šalies šiaurėje. Tačiau nuo lapkričio, žuvus įtakingam fulanių džihadistui Amadou Koufai, paaštrėjo konfliktas tarp etninių grupių.

Smurtą kursto kaltinimai, kad fulaniai gano galvijus dogonų žemėse, taip pat nesutarimai dėl naudojimosi žeme ir vandens ištekliais.

Jungtinių Tautų duomenimis, 2018 metais tame regione žuvo daugiau kaip 500 civilių.

Birželį 24 fulanių bendruomenės nariai buvo nužudyti per ataką, dėl kurios JT tyrėjai kaltino dogonus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min