Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mansono žmogžudystės po 40 metų vėl dėmesio centre

Charlesas Mansonas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Charlesas Mansonas
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Tai buvo nusikaltimai, užbrėžę kruviną liniją po 7-ojo dešimtmečio hipių taikos ir meilės eros, tačiau ir po 40 metų makabriškas Charleso Mansono „šeimos“ įvykdytų žmogžudysčių žavesys nė kiek neblėsta.

Keli žudikai turi savo interneto puslapius, knygos apie tas 1969 metų rugpjūčio 9-10 dienų žmogžudystes nuolat perleidžiamos, o tiems nusikaltimams skirtos ekskursijos po Holivudą yra labai paklausios.

Pasiekė kutinį statusą

Scottas Michaelsas, kurio ekskursinių autobusų kompanija „Dearly Departed“ siūlo kelionę „Helter Skelter“, skirtą vien Ch.Mansono nusikaltimams, sako, kad tie nužudymai beveik pasiekė kultinį statusą.

„Tai buvo siaubo istorija iš tikro gyvenimo, – AFP sakė S.Michaelsas. – Joje dalyvavo protingi, jauni, žavūs žmonės – jis tiesiog turėjo visus elementus ir buvo pirmoji didelė kriminalinė byla, apsėdusi žmones.“

Tai buvo siaubo istorija iš tikro gyvenimo, – S.Michaelas„Ji mirtinai išgąsdino Los Andželą. Visas miestas buvo atsidūręs ant ribos, o tada jie suprato, kad žmonės, kurie tai padarė, buvo tiesiog vaikai. Ji ... šokiravo viso teismo proceso metu“, – pridūrė jis.

Laikui bėgant tų žmogžudysčių detalės savo šokiruojamų savybių toli gražu neprarado.  Ch.Mansonas, kuris teismo proceso metu buvo vaizduojamas kaip nuo narkotikų išprotėjęs vienišius su tiesiog hipnotizuojančia įtikinėjimo galia, nurodė savo sekėjams žudyti atsitiktinius žmones turtingų baltųjų rajonuose ir taip išprovokuoti apokalipsinį rasių karą, kurio scenarijų buvo pavadinęs pagal „bitlų“ dainą „Helter Skelter.“

Baisūs nusikaltimai

Nors Mansono „šeima“ yra atsakinga už mažiausiai devynias žmogžudystes, labiausiai žinomos septynios jų, įvykdytos Los Andžele 1969 metų rugpjūčio 9-10 dienomis.

Tarp tų septynių aukų yra aktorė, režisieriaus Romano Polanski žmona Sharon Tate, kuriai tuo metu buvo 26 metai ir kuri buvo aštuonis su puse mėnesio nėščia. Ji maldavo leisti gyvento jos negimusiam kūdikiui, bet buvo mirtinai užbadyta.

Į Sh.Tate namus Holivud Hilse įsilaužę keturi Ch.Mansono sekėjai – Charlesas „Texas“ Watsonas, Susan Atkins, Patricia Krenwinkel ir Linda Kasabian – nužudė dar keturis žmones.

Sh.Tate krauju sumirkytu rankšluosčiu S.Atkins ant paradinių namo durų iškeverzojo žodį „Kiaulė.“

Kitą vakarą Ch.Mansonas ir šeši jo sekėjai įsilaužė į verslininko Leno LaBiancos namus, kur nužudė jį ir jo žmoną Rosemary.

Nužudė visą kartą

„Scanpix“ nuotr./Ch.Mansonas 1970 metais
„Scanpix“ nuotr./Ch.Mansonas 1970 metais

Britų žurnalistas Ivoras Davisas, kurio knyga „Penki, pasmerkti mirčiai“ perleidžiama tų nusikaltimų metinių proga, sutinka su teiginiu, kad tos Mansono „šeimos“ įvykdytos žmogžudystės buvo ta diena, kai mirė 7-asis dešimtmetis.  „Tai buvo Haighto ir Ashbury, Vudstoko, meilės ir taikos, „apkabink savo kaimyną“, „eik į lovą su savo kaimynu“, „sanguliauk su savo kaimynu“ metas, – sakė I.Davisas. – O tada pasirodė Mansonas ir buvo „nužudyk savo kaimyną.“

„Tas siaubingas dalykas, kuris įvyko Tate namuose, nužudė ne tik visus tuos žmones – jis tikrai nužudė visą kartą, visą nuotaiką, atmosferą“, – pridūrė I.Davisas.

Pakurstė paniką

Buvęs Los Andželo apygardos prokuroras Vincentas Bugliosi, kuris patraukė atsakomybėn Mansono „šeimą“ ir padėjo parašyti bestselerį apie tas žmogžudystes „Helter Skelter“, sakė, kad tų nusikaltimų žiaurumas pakurstė paniką.

„Girdėjau daugelį žmonių sakant, kad prieš tas žmogžudystes mieste buvo rajonų, kuriuose žmonės tiesiogine prasme nakčiai nerakindavo durų, – žurnalui „Newsweek“ sakė V.Bugliosi. – Tai baigėsi su Tate ir LaBiancų žmogžudystėmis.“

„Tos žmogžudystės buvo taip baisiai brutalios ir barbariškos: 169 durtinės žaizdos, septynios šautinės žaizdos. Jie, regis, (aukas) rinkosi atsitiktinai, be jokio pastebimo įprasto motyvo. Tai sukėlė daug baimės visame mieste“, – pridūrė jis.

Į laisvę greičiausiai neišeis

Nors policijai iš pradžių nepavyko susieti žmogžudysčių tuose dviejuose namuose, Ch.Mansonas, S.Atkins, Ch.Watsonas, P.Krenwinkel ir Leslie Van Houten galiausiai buvo nuteisti mirti. L.Kasabian, kuri buvo Ch.Tate name, buvo pagrindinė liudytoja ir gavo neliečiamybę.

Mirties bausmės buvo pakeistos kalėjimu iki gyvos galvos, kai Kalifornijoje buvo trumpam panaikinta mirties bausmė. Nuo to laiko Ch.Mansonas, kuriam dabar – 74 metai, ir kiti jo bylos kaltinamieji ne kartą siekė lygtinio atleidimo nuo bausmės prieš terminą, tačiau jo negavo.

61 metų S.Atkins, kuri serga smegenų vėžiu, prašė paleidimo iš užuojautos, bet pernai liepą jos prašymas buvo atmestas. Rugsėjo 2 dieną ji Los Andželo teisme bandys dar kartą siekti paleidimo.

Susidomėjimas Mansono „šeimos“ nusikaltimais iš dalies neslopsta dėl tų pakartotinių grupės narių prašymų, 2008 metais atliktos žmonių palaikų paieškos buvusioje Ch.Mansono slėptuvėje Mirties Slėnyje ir interneto galia.

„Vos ne kiekvienais metais kuris nors iš jų pateikia prašymą dėl lygtinio atleidimo nuo bausmės prieš terminą ir visa istorija vėl atgyja, – sakė I.Davisas. – Internetas buvo neįtikėtina varomoji jėga. Dėl jo Mansono mitas nesiliovė kunkuliavęs.“

Pasak S.Michaelso, Ch.Mansono, kaip „Amerikos pabaisos“, statusas reiškia, kad nė vienas su tais nusikaltimais susijęs asmuo tikriausiai nebus paleistas.

„Jie buvo nuteisti mirti dujų kameroje ir jiems pasisekė, kad tos bausmės buvo pakeistos, – sakė jis. – Tai buvo didesnis pasigailėjimas nei jie parodė kuriai nors iš savo aukų. Galbūt tai yra tas atvejis, kai gyvenimas turėtų reikšti gyvenimą.“
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Temos Nužudymas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min