Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mariupolio įnirtingų susirėmimų aukos: septyni žmonės žuvę, dešimtys su šautinėmis žaizdomis atsidūrė ligoninėje, nužudytas miesto kelių milicijos viršininkas

Mariupolis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Mariupolis
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
A A

Mariupolyje penktadienį atsinaujino susirėmimai. Penktadienio vakarą pranešta, kad mieste teroristai susprogdino vandens bokštą. Vėliau ši informacija paneigta. Iš viso septyni žmonės žuvo, dar dešimtys su šautinėmis žaizdomis pateko į ligoninę.

00.31 val. Mariupolyje nužudytas miesto kelių milicijos viršininkas

Penktadienį nužudytas Mariupolio miesto kelių milicijos viršininkas Viktoras Sayenko.

„Teroristai nužudė V.Sayenko. Jis buvo nepakeičiamas pagalbininkas“, – savo „Facebook“ paskyroje pranešė jo pavaduotojas Olegas Lyaško.

Oficialiai duomenimis, per susirėmimus Mariupolyje penktadienį žuvo septyni žmonės, dar 39 sužeisti. Tuo metu neoficialiai pranešama, kad aukų gali būti daugiau kaip 50.

21.31 val. Septyni žmonės žuvo, 39 – su šautinėmis žaizdomis atsidūrė miesto ligoninėje

„Mariupolyje žuvo septyni žmonės, dar 39 su šautinėmis žaizdomis pristatyti į ligoninę“, – skelbia naujienų agentūra „Unian“.

20.27 val. Paneigė informaciją apie tai, kad teroristai susprogdino Mariupolio vandens bokštą

Mariupolio taryba paneigė gandus, kad Mariupolyje teroristai susprogdino vandens bokštą. Patvirtinta, kad vandens tiekimas iš tiesų sutriko, bet tai esą nutiko dėl kitų priežasčių.

19.49 val. Mariupolyje teroristai susprogdino vandens bokštą

Penktadienio vakarą Mariupolyje teroristai susprogdino vandens bokštą. Tai patvirtino miesto tarybos narys Aleksandras Jarošenko. Pasak jo, gyventojai greitai pritrūks geriamojo vandens.

„Teroristai susprogdino vandens bokštą Mariupolyje. Mieste greitai pradės trūkti vandens. Iš Slovjansko ir Kramatrosko čia važiuoja riaušininkai. Jei Kijevas neįsikiš, čia bus chaosas“, – perspėjo A.Jarošenko.  

18.49 val. Tarp žuvusiųjų karių nėra

Ukrainos gynybos ministerija pranešė, kad per neramumus Mariupolyje ukrainiečių kariai nenukentėjo. Ukrainos kariai tiesiog nedalyvauja antiteroristinėje operacijoje, jiems skirta užduotis – padėti, esant reikalui. Šiuo metu jie padeda kontroliuojant pasienio kontrolės postus.

16.42 val. Nukauta 20 teroristų

Vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas pranešė, kad Mariupolyje nukauta jau 20 teroristų, o keturi suimti. Per penktadienio operaciją taip pat žuvo vienas Ukrainos saugumietis, dar penki sužeisti.

Pasak ministro, apie 60 automatais apsiginklavusių teroristų bandė užimti milicijos būstinę. VRM pajėgoms jį ginant susidūrimas virto tikru mūšiu. Apie 20 užpuolikų nukauta, keturi buvo suimti, kiti paliko ginklus ir pabėgo.

A.Avakovas sako, kad antiteroristinę operaciją Mariupolyje vykdantis būrys sulaukė pastiprinimo iš kitų regionų.

VIDEO: Mariupolis

Mariupolio vadinamosios savigynos štabe aiškino, kad Ukrainos pajėgos šturmavo miesto milicijos skyrių, kuriame užsibarikadavo Kijevo įsakymams nepaklusę milicininkai.

Donecko srities milicija, savo ruožtu, nurodė, kad Ukrainos pajėgos stengėsi atkovoti Mariupolio milicijos skyrių, kurį buvo užėmę vadinamosios Donecko Liaudies Respublikos atstovai.

Vietinė žiniasklaida pranešė, kad milicijos pastatas dega. „Per gaisrą skyriuje buvo milicijos pareigūnai. Teisėsaugininkai, tarp kurių buvo ir moterų, skubiai evakavosi; daugeliui teko šokti pro langus“.

Anot medikų, per antiteroristinę operaciją Mariupolyje žuvo trys žmonės, dar 25 sužeisti ir pristatyti į gydymo įstaigas. Tai pranešė Donecko srities administracijos sveikatos apsaugos skyrius, pridurdamas, kad duomenų apie bendrą žuvusiųjų ir sužeistųjų skaičių medikai neturi.

Ukrainos žinių portalas 0629.ua, remdamasis Aukščiausiosios Rados deputatu Olehu Liaška, paskelbė, kad Mariupolio milicijos skyrius visiškai sudegė.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Degantis Mariupolio milicijos būstinės pastatas„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Degantis Mariupolio milicijos būstinės pastatas

16.30 val. Teroristai išniekino žuvusiųjų kūnus

Kandidatas į Ukrainos prezidentus Olegas Liaško, šiuo metu esantis Mariupolyje, aprašo siaubingus vaizdus, kaip teroristai niekina žuvusiųjų per susirėmimus kūnus.

„Snaiperis nušovė mūsų Dnepropetrovsko brigados vadą Sergejų Demidenką. Sunkiai sužeistas Nacionalinės gvardijos padalinio vadas Sergejus Savinskis. Mariupolio milicijos viršininko Valerijuas Androščukos neįmanoma rasti, jis atsišaudė iki paskutiniųjų“, – rašo O.Liaško „Facebook“ žinutėje.

„Pasak liudininkų, teroristai išniekino Demidenkos kūną, jam – jau mirusiam – nupjovė ausis ir išdūrė akis. Siaubūnai!“

16 val. Trys žuvę ir 25 sužeisti

Donecko srities Sveikatos apsaugos departamentas informavo, kad Mariupolyje iki 15 val. antiteroristinės operacijos metu žuvo trys žmonės, dar 25 buvo sužeisti.

Mariupolyje teroristai užgrobė Ukrainos kariuomenės tanką, praneša Unian.net. Jie taip pat keliuose stato barikadas.

Pranešami labai skirtingi duomenys apie sužeistuosius ir žuvusiuosius. Vienais duomenimis, į ligonines atvežta 10 sužeistųjų. Kitais – kad trys žmonės žuvo, 25 sužeisti. 

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Sudegęs Mariupolio milicijos būstinės pastatas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Sudegęs Mariupolio milicijos būstinės pastatas

Teroristai šturmavo pastatus

„Ukrainska Pravda“ praneša, kad Pergalės dienos minėjime Mariupolyje girdėti šūviai.

„Iš miesto centro pusės girdėti šūviai, garsiai ir aiškiai“, – „Twitter“ tinkle teigė vienas liudytojas.

Unian.net skelbia, kad Mariupolyje per susišaudymą sužeisti keturi žmonės, jie paguldyti į ligoninę. Susišaudymas vyko prie mieste esančio Vidaus reikalų ministerijos pastato bei prie Nacionalinės gvardijos skyriaus. Turima informacijos, kad teroristai bandė užimti milicijos ir karinį dalinį.

Turima informacijos, kad teroristai bandė užimti milicijos ir karinį dalinį

Vėliau pranešta, kad Mariupolyje Ukrainos pajėgos apgynė Vidaus reikalų ministerijos pastatą, kurį norėjo užimti teroristai.

Pasak Unian.net, kad per susišaudymą pagrindinėje miesto gatvėje buvo sunkiai sužeisti du žmonės. „Didelė kraujo bala prie kavinės „Arbatas“. Nežinoma, ar sužeistieji išgyveno, ar ne“, – teigia liudininkai.

Tarybos pastate gaisras, mieste pasirodė tankai

„Keturi dideli tankai atvažiavo į vietovę Ahrobaza pakeliui į Mariupolį 12 val. 50 min. (vietos ir Lietuvos laiku). Pasak gydytojų, žuvo du žmonės, o dar aštuoni buvo sužeisti“, – nurodė naujienų portalas 0629.ua.

Didelis gaisras kilo Mariupolio miesto tarybos pastate, iš jo kylantys dūmai apgaubė miestą. Pranešama, kad ugniagesiai jau užgesino gaisrą. Prie šio pastato taip pat girdėti susišaudymai. 

Tiesioginė transliacija:


Live streaming video by Ustream

Apie susišaudymus pranešama ir iš Kalinino turgaus Donecke.

Tuo tarpu Odesoje ir Lvove gegužės 9-osios minėjimas praėjo ramiai.

VIDEO: Gegužės 9-oji Mariupolyje

Donecke – provokacijos

Kaip praneša Unian.net, Donecke minint Pergalės dieną neišvengta provokacijų. Pasibaigus vietos valdžios organizuotai ceremonijai, ant pakylos užbėgo vadinamosios „Donecko Liaudies Respublikos“ separatistai ir garsiai pareiškė, kad kitais metais gegužės 9-osios minėjimas vyks „be fašistų“ ir skambant „jų nacionaliniam himnui“ (t.y. Rusijos).

Provokatoriai bandė patekti ant scenos visos ceremonijos metu, tačiau Donecko merui Oleksandrui Lujančenkai ir miesto tarybos darbuotojams pavyko juos sulaikyti.

Dar vienas separatistų provokatorius, vilkintis kamufliažinių spalvų drabužiais ir pasipuošęs Georgijaus juostomis, įsiveržė į orkestro zoną ir pareikalavo sugroti Rusijos himną.

Jis taip pat bandė išprovokuoti muštynes, tačiau teisėsaugos pareigūnai jį sulaikė.

Baiminamasi Rusijos provokacijų

Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas pareiškė bijantis, kad pastaruoju metu iš Rusijos prezidento Vladimiro Putino lūpų pasigirdę švelnesnio tono pareiškimai yra įžanga į provokaciją.

„Esu susirūpinęs dėl Vladimiro Putino pareiškimo. Jis kelia blogą nuojautą. Jie sako viena, o daro kita. Po šio pareiškimo paprašiau teisėsaugos pareigūnų sustiprinti saugumo priemones Gegužės 9-ąją“, – A.Jaceniukas sakė Ukrainos televizijai, Kijevui sugriežtinus saugumo priemones penktadienį, minint Sovietų Sąjungos pergalės Antrajame pasauliniame kare dieną.

Prieš mus faktiškai vyksta karas, todėl turime būti pasiruošę atremti šią agresiją

Tuo metu, kai Maskvos Raudonojoje aikštėje buvo demonstruojamas patriotinis įkarštis ir karinė technika, Ukraina planavo surengti tik kuklų Pergalės dienos minėjimą, siekdama išvengti smurto prasiveržimo.

Kijevo miesto tarybos vadovas uždraudė didelius viešus susirinkimus ir paradus sostinėje, baimindamasis, kad veteranus gali atakuoti prorusiški provokatoriai.

Ukrainos laikinasis prezidentas Oleksandras Turčynovas paragino žmones visoje šalyje būti budriais dėl galimų prorusiškos stovyklos provokacijų.

„Aplink mūsų sostinę buvo įkurti patikros postai, kur vyksta kruopštūs patikrinimai, nes numatome provokuojamus veiksmus, kurių gali pasitaikyti gegužės 9 dieną, – jis sakė Ukrainos televizijai pirmadienį. – Ir ne vien sostinėje. Būtina išlikti budriais visuose šalies regionuose. Gali būti diversantų. Gali būti provokatorių. Prieš mus faktiškai vyksta karas, todėl turime būti pasiruošę atremti šią agresiją.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min