Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gegužės 10d. 07:28 , atnaujinta: 2014 gegužės 10d. 21:41

Mariupolyje karaliauja chaosas: Nacionalinei gvardijai išvedus savo pajėgas iš miesto, plėšiamos parduotuvės

Mariupolis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Mariupolis

Naktį iš penktadienio į šeštadienį liepsnose skendėjo Mariupolio tarybos pastatas. Šeštadienio rytą Nacionalinė gvardija pranešė išvedanti savo pajėgas iš Mariupolio. Skaičiuojamos įnirtingų penktadienio susirėmimų Mariupolyje aukos. Šeštadienį mieste paskelbtas gedulas. Šeštadienio popietę pranešta, kad mieste – visiškas chaosas.


Video streaming by Ustream

21.41 val. Naujausiais duomenimis, Mariupolyje per antiteroristinę operaciją penktadienį žuvo devyni žmonės, dar 42 buvo sužeisti.

18.00 val. Mariupolyje – visiškas chaosas. Išvedus Nacionalinės gvardijos pajėgas, miestą ėmė niokoti nusikaltėliai ir riaušininkai. Naktį iš penktadienio į šeštadienį bandyta įsilaužti į technikos parduotuvę, – skelbia News.liga.net. Nežinomi asmenys išlaužė vienos kavinės duris.

Anksčiau pranešta, kad apiplėšta ir padegta ginklų parduotuvė. Naktį buvo apvogtos ir nuniokotos kelios parduotuvės, tarp jų – juvelyrikos.

Tuo metu naujienų agentūra „Unian“ skelbia, kad Mariupolyje iš karinio dalinio pagrobtas šarvuotis. Vėliau šis šarvuotis paliktas prie miesto tarybos pastato.

13.52 val. Naujausiais duomenimis, kaip skelbia News.liga.net, per penktadienio antiteroristinę operaciją Mariupolyje žuvo du kariai.

13.07 val. News.liga.net praneša, prie Mariupolio tarybos pastato degė kovinė pėstininkų mašina, kurią padegė patys riaušininkai, mesdami į ją Molotovo kokteilius. Šiuo metu ugnis numalšinta.

VIDEO: Mariupolis

12.37 val. Mariupolyje skelbiama gedulo diena

„Dėl tragiškų gegužės 9 d. įvykių, per kuriuos žuvo žmonės, Mariupolyje gegužės 10 d. skelbiama gedulo diena“, – teigiama oficialiame miesto tarybos pranešime, kurį cituoja naujienų agentūra „Unian“.

Miesto taryba reiškia užuojautą žuvusiųjų artimiesiems.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Mariupolis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Mariupolis

10.58 val. Naujausiais duomenimis, penktadienį per antiteroristinę operaciją Mariupolyje žuvo 7 žmonės, dar 39 sužeisti.

9.58 val. Nacionalinė gvardija pasitraukė iš Mariupolio, skaičiuojamos įnirtingų penktadienio susirėmimų Mariupolyje aukos

Ukrainos Nacionalinė gvardija paskelbė, kad penktadienį per susirėmimus Mariupolyje žuvo vienas karys, dar keturi buvo sužeisti. Taip pat ji paskelbė išvedanti savo pajėgas iš Mariupolio.

Gegužės 10 d. Mariupolio mieste situacija išlieka įtempta. Šiuo metu Ukrainos Nacionalinės gvardijos pajėgos iš įvykių epicentro išvestos, – teigiama pranešime.

„Gegužės 10 d. Mariupolio mieste situacija išlieka įtempta. Šiuo metu Ukrainos Nacionalinės gvardijos pajėgos iš įvykių epicentro išvestos“, – teigiama pranešime.

Naujienų agentūra „Unian“ skelbia, kad Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas pranešė, jog penktadienį Mariupolyje nukauta apie 20 teroristų, keturi sulaikyti. Jo duomenimis, per penktadienio operaciją žuvo vienas Ukrainos saugumietis, dar penki sužeisti. Pasak ministro, apie 60 automatais apsiginklavusių teroristų bandė užimti milicijos būstinę. VRM pajėgoms jį ginant susidūrimas virto tikru mūšiu.

Ukrainos Gynybos ministerijos duomenimis, Mariupolyje penktadienį sužeisti aštuoni kariai.


Degė Mariupolio tarybos pastatas

Kaip skelbia naujienų agentūra „Unian“, į incidento vietą atvyko ugniagesiai ir greitoji.

Stop kadras/Mariupolyje degė miesto rotušė.
Stop kadras/Mariupolyje degė miesto tarybos pastatas.

Gaisras kilo viršutiniame pastato aukšte. Apie aukas kol kas neskelbiama.

VIDEO: Gaisras Mariupolyje
Vėlų penktadienio vakarą pranešta, kad Mariupolyje nužudytas miesto kelių milicijos viršininkas Viktoras Sayenko.

„Teroristai nužudė V.Sayenko. Jis buvo nepakeičiamas pagalbininkas“, – savo „Facebook“ paskyroje pranešė jo pavaduotojas Olegas Lyaško.

Oficialiai duomenimis, per susirėmimus Mariupolyje penktadienį žuvo septyni žmonės, dar 39 sužeisti. Tuo metu neoficialiai pranešama, kad aukų gali būti daugiau kaip 50.

Daugiau apie įvykius Ukrainoje skaitykite čia.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min