Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Masinės riaušės Argentinoje: šimtai protestuotojų puola ir plėšia prekybos centrus

Mažiausiai penkiuose miestuose argentiniečiai užpuolė prekybos centrus.
Reuters/Scanpix nuotr. / Mažiausiai penkiuose miestuose argentiniečiai užpuolė prekybos centrus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Daugybėje Argentinos miestų nesiliauja neramumai – plėšiami prekybos centrai, vyksta gatvės mūšiai. Įvykių metų sužeista dešimtys žmonių, mažiausiai du žuvo. Vyriausybė kaltina profsąjungos, esą šios pakurstė neramumus šalyje, skelbia spiegel.de.

Penktadienį Argentinoje buvo ir vėl puldinėjami prekybos centrai. Baimindamiesi neramumų, kai kurie jų tądien nusprendė nedirbti. Centrinėje šalies dalyje esančiuose Rosarijo ir Villa Gobernador Galvez miestuose žuvo du žmonės. Kaip pranešė Saugumo ministras Raulis Lamberto, šiuose miestuose žmonės užpuolė apie 20 prekybos centrų. Sužeisti 63 žmonės, 130 suimta. Anot ministro, puldinėjimai vertintini kaip vandalizmas, o ne kaip socialinis protestas. 

Abi aukos, kaip skelbia spiegel.de, žuvo stiprių susirėmimų metu arba buvo nušautos. Daugiau detalių apie aukas neskelbiama. 

Prekybos centrai buvo puldinėjami ir Buenos Airėse. Policija su riaušininkais kovojo guminėmis kulkomis. Vienas policininkas buvo stipriai sužalotas beisbolo lazda, jam sužeista galva. San Fernando mieste vykusių susirėmimų metu suimta beveik 380 žmonių. 

Neramumai priminė 2001 metais Argentinoje finansų krizės metu vykusius susirėmimus, jų metu žuvo dešimtys žmonių. 

Dėl riaušių vyriausybė apkaltino opozicinių profsąjungų susivienijimą „CGT“. Jis vadovas atšovė, kad kalta pati vyriausybė ir prezidentė Cristina Kirchner, kuri nesugeba šalyje išspręsti socialinių problemų. 

Prekybos centrų puldinėjimai prasidėjo ketvirtadienio vakarą. Iš vieno prekybos centro žmonės masiškai nešė televizorius ir kitą elektroninę techniką. Vyriausybė į miestą pasiuntė 400 policininkų. Penktadienį neramumai išplito dar mažiausiai penkiuose miestuose.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min