Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 26d. 12:49

Maskva: JAV turėtų nebelaikyti branduolinių ginklų NATO šalyse

Sergejus Riabkovas
„Scanpix“ nuotr. / Sergejus Riabkovas

Rusija reikalauja, kad Jungtinės Valstijos išgabentų visus savo branduolinius ginklus, laikomus NATO sąjungininkių teritorijose, ir kaltina Vašingtoną šiurkščiai pažeidžiant Branduolinių ginklų neplatinimo sutartį (TPNW), penktadienį pareiškė Maskva.

„Pažeidimas yra JAV veiksmai perduodant savo branduolinius ginklus į nebranduolinių valstybių rankas, taip pat pačių nebranduolinių valstybių, sutinkančių priimti amerikietiškus branduolinius ginklus, veiksmai.

Tai pakerta TPNW pagrindus ir sukuria papildomų kliūčių tolimesniems žingsniams branduolinio nusiginklavimo srityje“, – per spaudos konferenciją Maskvoje sakė Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Sergejus Riabkovas.

Jis pabrėžė, kad „ši problema turi tik vieną sprendinį – visų amerikietiškų branduolinių ginklų sugrąžinimą į JAV teritoriją, uždraudimas juos dislokuoti užsienyje ir visos infrastruktūros, leidžiančios greitai dislokuoti šiuos ginklus, likvidavimas“.

„Taip pat turi būti visiškai uždrausta rengti bet kokius mokymus, susijusius su nebranduolinių valstybių ginkluotųjų pajėgų karių gebėjimų naudoti branduolinius ginklus ugdymu“, – pridūrė S.Riabkovas.

„Mus ypač neramina, kad JAV toliau pažeidinėja TPNW esmines nuostatas, taip pat skatina tai daryti savo sąjungininkes.

NATO šalių bendrų branduolinių misijų ydinga praktika apima elementus, susijusius su planavimu panaudoti branduolinius ginklus, taip pat ugdyti gebėjimus elgtis su amerikietiškais branduoliniais ginklais, tiesiogiai dalyvaujant nebranduolinių šalių, kuriose yra dislokuoti amerikiečių branduoliniai ginklai, atstovams“, – sakė viceministras.

Pasak jo, tokie veiksmai „šiurkščiai pažeidžia“ Branduolinio ginklo neplatinimo sutarties 1-ąjį ir 2-ąjį straipsnius.

Šiuo metu NATO dalijimosi branduoliniais ginklais programoje dalyvauja Belgija, Italija, Nyderlandai, Vokietija ir Turkija.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Ekspertai pataria

Video

01:19
01:59
01:15

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min