Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Maskva rengiasi Gegužės 9-osios paradui (nuotraukos)

Parado repeticija
„Scanpix“ nuotr. / Parado repeticija
Šaltinis: 15min
0
A A

Gegužės 9 dieną Maskvos Raudonojoje aikštėje vyks įspūdingas paradas, skirtas 65-osioms Sovietų Sąjungos pergalės prieš Trečiąjį reichą metinėms paminėti. Tai bus beprecedentis renginys pagal mastą ir užmojus, rašo „Lietuvos žinios“.

Rusijos kareiviai žygiuos per Raudonąją aikštę vilkėdami Antrojo pasaulinio karo laikų, t. y. Raudonosios armijos kovotojų, uniformas. Ore plevėsuos raudonos vėliavos su kūju ir pjautuvu, skambės patriotinės dainos, o žeme riedės tankai. Taip Rusija paminės savo pergalę Didžiajame Tėvynės kare.

Tiesa, Maskvoje neplevėsuos plakatai su Stalino portretais, mat kilus pasipiktinimui pačioje Rusijoje šio sumanymo buvo atsisakyta.

Raudonojoje aikštėje jau kelias savaites rengiamos repeticijos, siekiant užtikrinti, kad tądien viskas vyktų sklandžiai. Tačiau patys rusai karinį paradą galės matyti tik per televiziją. Į Raudonąją aikštę jie nebus įleisti, nes ten visos vietos rezervuotos užsienio svečiams bei karo veteranams.

Maskviečiai galės pasigrožėti tik lėktuvų skrydžiais, kuriuos jau matė per antradienį vykusią generalinę repeticiją, kai 130 lėktuvų ir naikintuvų pralėkė virš Maskvos centro. Šiame keliolika minučių trukusiame lėktuvų parade dalyvavo transporto lėktuvai, strateginiai bombonešiai, taip pat naikintuvai ir koviniai lėktuvai. Pirmą kartą virš Maskvos praskrido ir naikintuvas „Su-34“, sunkusis transporto lėktuvas „Mi-26“ bei kovinis mokomasis lėktuvas „Jak-130“.

Antradienio vakarą vyko ir kariuomenės parado generalinė repeticija, kurioje dalyvavo beveik 10 tūkst. kareivių ir 150 kovinės technikos mašinų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min