2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2017 08 15 /15:17

Maskva: Rusijos aneksuotame Kryme suimtas Ukrainos žvalgybos pareigūnas

Rusijos pagrindinė žvalgybos agentūra antradienį paskelbė sulaikiusi Ukrainos žvalgybos agentą, esą planavusį surengti diversijų Maskvos aneksuotame Kryme.
Krymas
Krymas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Rusija prisijungė Ukrainai priklausantį Krymo pusiasalį 2014 metais po faktinės okupacijos sąlygomis paskubomis surengto kontraversiško referendumo, bet šio žingsnio Kijevas ir Vakarų šalys nepripažįsta.

Rusijos federalinės saugumo tarnybos (FSB) pranešime sakoma, kad minimas ukrainiečių žvalgybos pareigūnas anksčiau šį mėnesį atvyko į Krymą ir esą planavo gadinti elektros linijas pusiasalio pietinėje pakrantėje bei tokiu būdu palikti be elektros dešimtis tūkstančių žmonių. Agentūra pridūrė, kad šis asmuo taip pat ketino sukelti miško gaisrą ir užblokuoti kelią.

FSB nurodė, kad įtariamasis Henadijus Limeška šeštadienį buvo sučiuptas nusikaltimo vietoje, kai esą mėgino sugadinti elektros liniją.

Komentuodama šiuos pranešimus Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) pareiškė, kad šis areštas yra dar viena Rusijos provokacija.

„Rusijos FSB griebėsi dar vienos provokacijos paskelbdama neva sulaikiusi Kryme „SBU agentą“. Manome, kad tokios melagingos naujienos Rusijos specialiosioms tarnyboms reikalingos, kad galėtų bauginti pusiasalio gyventojus, vis dažniau reiškiančius nepasitenkinimą okupacine valdžia“, – sakoma agentūros pranešime spaudai.

SBU pridūrė, kad blogėjant Krymo gyventojų gyvenimo sąlygoms „FSB vėl leidžia „užstrigusią plokštelę“, mėgindamas suversti kaltę Ukrainai ir jos teisėsaugos organams dėl savo paties nesėkmių ir problemų Kryme“.

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas savo ruožtu nurodė tikrinantis pranešimus apie neva Kryme sučiuptą ukrainiečių agentą

„Tikriname informaciją ir laukiame atsakymo į mūsų užklausimus“, – Generalinis štabas sakė „Interfax“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min